TUR: Ahisar slavio nakon osam kola, spas za Kasimpašu!

Tim za koji brani Milan Lukač digao glavu u borbi za opstanak.

Fudbal 04.03.2019 | 20:55
Ima li nade za Ahisar? „Fenjeraš“ turskog prvenstva je upisao pobedu posle osam kola bez trijumfa i došao do malo vazduha u borbi za opstanak.

Tim za koji brani Milan Lukač je u 24. kolu prvenstva savladao kod kuće Alanju sa 3:1. I to je gubio upravo posle nesrećne reakcije srpskog čuvara mreže!

Ipak, Lukačev kiks kao da je udario preko potrebnu čvrgu njegovim saigračima, koji su posle toga zaigrali na turbo pogon. Od 74. do 87. minuta Ahisar je postigao tri gola i došao do tri dragocena boda. Sada je prvi tim iznad crte, Bursa, šest bodova daleko, a još 10 rundi je ostalo do kraja. Misija je moguća...

A, šest kola uzastopno je Kasimpaša pisala poraze i onda se spasla sedmog golom iz penala u 90. Minutu. Trabzon je vodio 2:0 u Istanbulu, imao pobedu u rukama, da bi odneo samo bod kući, pošto jeTrezege pogodio sa bele tačke za 2:2, za kraj crne serije domaćina.

Entoni Nvakaeme je sa dva gola u prvom poluvremenu došao do zbira od osam prvenstvenih pogodaka za Trabzon u sezoni. Gosti su delovali sigurno s loptom, kao dominantni tim kojem trijumf u drugom delu ne može da izmakne.

Načeo ih je Perica pogotkom u 63. Minutu,a onda hladan tuš na samom kraju utakmice…

TURSKA 1 - 24. KOLO: