POR: Mađioničar Bruno ''ubio'' i Portimonense!

Sporting rutinski do pobede u 24. kolu Primeire.

Fudbal 04.03.2019 | 00:07
Sporting je rutinski slavio, a Bruno Fernandeš nastavio svoju glamuroznu seriju golova i asistencija u zeleno-belom dresu. Nastradao je u Lisabonu Portimonense (3:1), a najbolji fudbaler Lavova dva puta je asistirao večeras saigračima Dijabiju i Rafinji (u samo dva minuta) koji su lako načeli goste.

Uspeo je žilavi Portimonense kako tako da pruži otpor na ovom meču, a Žoze Alvalade je ućutao na tren kada je Paulinjo smanjio na 1:2 u 30. minutu. Ipak, domaćin je rutinski kontrolisao utakmicu i zahvaljujući pogotku sa bele tačke Fernandeša overio sigurnu i ubedljivu pobedu.

Portuglaski čarobnjak sada im 23 pogotka i 13 asistencija u kompeltnoj sezoni i statistički je jedan od najboljih fudbalera na kontinentu.

Posle ove pobede Sporting je ostao na četvrtom mestu sa tri boda manje u odnosu na trećeplasiranu Bragu.

Nemanja Gudelj odigrao je čitavu utakmicu za Sporting.

PORTUGALIJA 1 - 24. kolo