Igokea na pogon Lešića i Zubčića dobila Cibonu!
Košarkaši Igokee pobedili su pred domaćom publikom Cibonu sa 87:69 u prvom meču 13. kola ABA lige. Nezaustavljivi Apić – FMP velikim preokretom pobedio Megu. Igokea trojkama "uništila" Cibonu! Košarkaši Igokee savladali Cibonu u Laktašima na debiju trenera Dragana Nikolića. "Aleksandrovčani" pogodili 13 trojki i petom pobjedom pobjegli sa dna. Košarkaši FMP pobedili su Mega Bemaks sa 106:89 u 13. kolu ABA lige.
Košarka 29.12.2018 | 08:45
Cibona je u nastavku meča pokušala da se vrati, međutim veliki pad koncentracije u drugoj deonici koštaće ih kasnije boljeg rezultata.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Sava Lešić sa 20 poena, Tomislav Zbučić je postigao 17, dok je Đorđe Milošević ubacio 14.
Kod gostiju Krešimir Ljubičić je ubacio 15, Markota i Rozić po 13, dok je Marko Ljubičić meč završio sa 12 i šest ukradenih lopti.
Obe ekipe imaju skor od pet pobeda i osam poraza.
Posljednje kolo ABA lige u 2018. godini otvorili su Igokea i Cibona duelom u Laktašima, a pobjedu su zasluženo odnijeli domaći.
Na debiju Dragana Nikolića na klupi Aleksandrovčana : Igokea - CIbona 87:69 (14:17, 34:14, 15:24, 24:14)
Sava Lešić sa 20 i Tomislav Zubčić predvodili su Igokeu do pete pobjede u sezoni kojom su se sada izjednačili po učinku sa Cibonom i pobjegli sa dna tabele.
Izuzetno važan meč za jedne i druge u borbi za opstanak počeo je vođstvom Cibone 6:1, ali Igokea nije dozvolila gostima da steknu osjetnu prednost u prvoj četvrtini i ona je poslije ne baš atraktivne igre završena rezultatom 17:14.
Nikolić je po preuzimanju Igokee dobio jasan zadatak da popravi odbranu, u čemu je i uspio, ali je promjena trenera inspirisala domaće košarkaše i podigla samopouzdanje, a to se značajno odrazilo i na šut.
Upravo on presudio je Zagrepčanima, posebno u drugoj četvrtini u kojoj je Igokea imala savršenih 6/6 za tri poena, što je doprinijelo da Igokea ovaj period dobije 34:14 i stekne veliku prednost 48:31 na poluvremenu.
U dva navrata, prvo serijom 5:0, potom još jednom 8:1 Cibona je u trećoj četvrtini smanjivala prednost i tjerala Nikolića da zove tajm-aut, a najbliže egalu bila je poslije poena Rozića za 57:52.
Uslijedili su, međutim, poeni Zubčića, a potom i peta lična Bilinovca, koji je prije toga igrao dobru partiju i brzim prodorima u reket pravio problem domaćoj odbrani.
Gosti iz Zagreba nisu imali dovoljno koncentracije i snage da pokušaju u posljednjoj četvrtini da vrate neizvjesnost.
Poslije nove izgubljene lopte gostiju Lešić je vratio dvocifrenu prednost Igokei, da bi se ona do kraja samo povećavala.
Ako je i postojala dilema, ona je riješena tri minute prije kraja trojkom Adamovića za "plus dvadeset" - 80:60, a sjajno šutersko veče završio je mladi Darko Talić 13. trojkom domaćih za konačnih 87:69.
Igokea je meč završila sa odličnim procentom za tri poena 13/25, a zanimljivo Ilić je pogodio sva tri svoja pokušaja, te dodao još osam skokova.
U ekipi Cibone Krešimir ljubičić postigao je 15, Rozić i Markota po 13, a Marko Ljubičić svom bivšem klubu dao je 12 poena.
Nezaustavljivi Apić – FMP velikim preokretom pobedio Megu. Košarkaši FMP pobedili su Mega Bemaks sa 106:89 u 13. kolu ABA lige.
Ekipu iz Železnika do trijumfa predvodio je fenomenalni Dragan Apić koji je još jednom održao čas košarke protivniku.
Centar FMP meč je završio sa 27 poena, pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte za velika 42 indeksna poena.
Domaći igrači ostvarili su šestu pobedu ove sezone u regionalnom takmičenju zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 34:12.
Mega je pretrpela peti poraz koji odgovora košarkašima Partizana.
Uz Apića istakao se Stefan Pot sa 19 poena, isto toliko je ubacio i Rebec, dok je Rit postigao 16.
U poraženom sastavu Mokoka je postigao 14, Nikolić i Mišković po 13, dok je Fundić meč završio sa 11.
Rebec "sa centra" obarao Megu: FMP ubacio 106! "Panteri" ubedljivo savladali ekipu Dejana Milojevića. Slovenac pogađao daleke trojke i rušio moral gostiju u Železniku.
Jedna trojka sa deset metara, a potom još jedna sa osam razoružale su Megu u Železniku.
Oba hica uputio je slovenački plejmejker Matic Rebec, igrač često iracionalnog samopouzdanja, koji je trojkom "sa farbe" pogurao FMP ka trijumfu protiv četvrtoplasiranog tima ABA lige.
FMP - MEGA 106:89 (31:22, 30:32, 13:21, 32:14)
"Naredne tri utakmice biće veoma važne u našoj borbi za plej-of", rekao je Dejan Milojević posle poraza svog tima od Zvezde, misleći na mečeve protiv Igokee, FMP-a i Cedevite. U međuvremenu je ostao bez svog daleko najboljeg igrača, Goge Bitadzea, a večeras i bez jednog od ta tri potencijalna "skalpa".
U sudaru sa raspucanim "panterima" i uz čak 32 poena tima Vladimira Jovanovića u završnih deset minuta, "panteri" su popravili svoj skor na 6-8 i primakli se Megi na dve pobede zaostatka.
Inspirisani Rebec postigao je 19 poena, a ekipu je kao i kroz čitavu sezonu predvodio centar Dragan Apić, sa čak 27 poena i indeksom korisnosti 42! Plejmejker domaćih Stefan Pot učestvovao je u trijumfu sa 19 poena i sedam asistencija, a Duop Rit je dodao 16 poena, uz osam skokova.
Krilni centar Sinmion Bauers (25 godina, 201 cm) debitivao je za domaće i ubacio šest poena.
Sa druge strane, Adam Mokoka je predvodio goste (14 poena), a po 13 poena postigli su novajlija Zoran Nikolić i Nikola Mišković, koga je Milojević pred finiš poslao na klupu jer je dopustio da ga Rebec iznenadi dalekom trojkom.
S obzirom na konačan rezultat, iznenađujuće zvuči podatak da je rezultat u 34. minutu bio nerešen (84:84), ali je Potova trojka tada pokrenula domaće, a Rebecov nokaut sa "farbe" definitivno poveo FMP ka vrednom trijumfu.
ABA liga, 13. kolo:
Igokea – Cibona 87:69
FMP – Mega Bemaks 106:89
subota:
17.00 Olimpija – Partizan
19.00 Cedevita – Zadar
21.00 Mornar – Krka
nedelja:
19.00 Crvena zvezda – Budućnost
Tabela: Zvezda 12-0, Cedevita 8-4, Budućnost 8-4, Mega 8-5, Partizan 6-6, FMP 6-7, Cibona 5-8, Igokea 5-8, Olimpija 4-8. Zadar 4-8, Mornar 4-8, Krka 4-8.
Izvor: B92

Komentari / 0
Ostavite komentar