ŠPA - Kup: ''Osmica'' Viljareala, 4 gola Ekambija!

Ekambijev het-trik za 13 minuta, "osmica" Viljareala za osminu finala! Fudbaleri Viljareala potpuno su razbili Almeriju u meču 1/16 finala Kupa kralja sa 8:0 i prošli su u narednu rundu takmičenja.  Probudila se Viljarealova gol-mašina od 18. 000. 000! Osmica na Madrigalu, biće žestoka tuča za mesto prvog špica! Umetnička izložba na Anoeti i Seviljin spas sa penala. Ispali Almerija, Selta i Viljanovense.

Fudbal 05.12.2018 | 22:52
Pobedu je ostvario i Real Sosijedad koji je pobedio Seltu iz Viga sa 2:0, dok je Sevilja uspela da izađe na kraj sa Viljanovenseom (1:0).

Viljareal je poveo u 23. minutu golom Karl Toka Ekambija koji za 13 minuta postiže het-trik. U 30. daje drugi, a u 36. i treći gol, da bi prvo poluvreme Karlos Baka završio pogotkom u 45. minutu za 4:0.

Goleada se nastavila i u nastavku kada je Ekambi u 47. i četvrti put savladao golmana gostiju. Na 6:0 povećava Đerar Moreno u 67. minutu, Baka drugim golom, ovog puta sa penala u 83. minutu upisuje i sedmi gol Viljareala.

Konačan rezultat postavlja Raba u 89. minutu. Pred ovaj meč se očekivalo da borba bude žešća jer je Almerija u prvom okršaju sa Viljarealom odigrala 3:3. Pobedu je Sevilji doneo Andre Silva u 49. minutu nakon što je promašio penal, pa je Sevilja prošla dalje tim jednim golom jer je u prvom meču bilo 0:0.

Sosijedad je sav posao rešio u prvom poluvremenu protiv Selte golovima Ojarsabala u 10. i Januzaja u 27. minutu. Kako je rezultat prvog meča bio 1:1, Sosijedad je uz Sevilju i Viljareal prošao dalje u osminu finala.

Stigao je letos za 18.000.000 evra iz Anžea u kome je prošle sezone postigao 17 golova i saigračima namestio još šest. Međutim, na Madrigalu je Karl Toko Ekambi šansu dobijao dozirano, pošto je Havi Kaljeha za startnog špica izabrao ipak Špancima poznatijeg Đerarda Morena. Posle revanša šesnaestine finala Kupa kralaj sa Almerijom to bi ipak moglo da se promeni, pošto je Ekambi pokerom golova primorao šefa struke da se zamisli. Na kraju, ubedljivih 8:0 za Žutu podmornicu, koja je Almeriji očigledno dobro upamtila onih 3:3 iz prvog meča.

U revanšu nije bilo nikakve dileme. U prvih 45 minuta Ekambijev het-trik i pogodak Karlosa Bake. Tek da se Moreno zamisli, pošto ni on ne blista ove jeseni, a ni njegova cena od 20.000.000 evra koliko je Viljareal platio Espanjolu nije baš takva da mu dozvoljava prazan hod. Moreno je u dosadašnjem toku sezone kao prvi špic Viljareala postigao pet golova, Ekambi samo večeras četiri. Istina, toliko je postigao i do sada, ali ipak za skoro dvostruko manje minuta na terenu.

Tema za razmišljanje za Havija Kaljeha. Verovatno su to shvatili i ostali kandidati za poziciju startnog špica Viljareala, pa je prvo Moreno povisio na 6:0 da bi osmicu domaćih zaokružili Baka sa penala i mladi vezista Danijel Raba. Rabu na stranu, žustra borba za mesto startnog špica tima sa Madrigala.

Drugoplasirana ekipa španskog šampionata Sevilja nije se baš toliko osilila protiv trećeligaša iz Viljanovensea, ali su Andalužani posle razočaravajućih 0:0 iz prvog meča ipak otišli dalje zahvaljujući kiksu golmana gostujućeg tima Ismaila Hila. On je naime u jednom trenutku možda i previše hrabro izleteo maltene na ivicu kaznenog prostora, sasvim ka aut liniji, oborio Luisa Murijela i primorao sudiju da pokaže na belu tačku. Malo je nedostajalo da se Hil iskupi za grešku, odbranio je udarac Andrea Silve, ali su saigrači zakazali, pa je napadač Sevilje prvi stigao na odbitak i ćušnuo loptu u nebranjeni deo mreže za 1:0.

U San Sebastijanu Real Sosijedad rutinski protiv Selte – 2:0. Sve je bilo gotovo u prvih 27 minuta koliko je trebalo Mikelu Orjazabalu i Adnanu Januzaju da dva puta matiraju Serhija Alvareza. Ali nije brzina ono što je ostavilo najjači utisak, već način na koji je Real Sosijedad postigao golove. Prvo fenomenalan volej Orjazabala, pa onda i tehnička perfekcija Januzaja. Navijači domaćeg tima nisu otišli kući nezadovoljni, imaće šta da prepričavaju.