Huligan napao kapitena Spartaka, Glušakova!

Veliki incident dogodio se na utakmici Lige Evrope u Moskvi između Spartaka i bečkog Rapida.

Fudbal 30.11.2018 | 11:45
Austrijanci su slavili pobedu od 2:1 kojom su makar privremeno izbili na prvo mesto, dok su Moskovljani potisnuti na poslednju poziciju.

Ipak, sve što se dešavalo na terenu ostalo je u senci incidenta iz 70. minuta kada je jedan huligan utrčao na teren i napao Denisa Klušakova.

Srećom, brzo su reagovali igrači moskovskog kluba, uhvatili su huligana i on je dalje uz pratnju redara i policije izveden sa stadiona.

Ovako nešto se i moglo očekivati pošto je poznato da je Glušakov u nemilosti vodeće navijačke grupe moskovskog kluba posle konflikta koji je imao sa trenerom Masimom Karerom.

Nedavno su vođe navijača Spartaka tražile od njega da napusti klub, a od čelnika Moskovljana da mu oduzmu kapitensku traku.

Spartak je u trenutku kada je navijač utrčao na teren vodio sa 1:0 golom Ze Luisa u 20. minutu. Ipak, Rapid je u završnici preko Muldura u 80. minutu i Šobesbergera u sudijskoj nadoknadi došao do pogodaka i pobede.