BEL: Šarlroa sapleo Briž!

Domaćin slavio sa 2:1 posle preokreta.

Fudbal 11.11.2018 | 08:00
Šampion Belgije, Briž dobio je šamar na gostovanju ekipi Šarlroa koja je slavila sa 2:1 u jednom od derbija 15. kola Pro lige. To je drugi poraz Briža u sezoni, pa će Genk imati priliku da se dodatno učvrsti na liderskoj poziciji.

Ovo je bila prva pobeda Šarlroa nad Brižom posle osam mečeva i to svakako predstavlja dodatni razlog za zadovoljstvo i radost domaćih navijača.

A sve je počelo na najbolji način za goste iz Briža, pošto je već u 11. minutu Hans Vanakenzatresao protivničku mrežu.

Navijači Šarlroa na izjednačenje su morali da čekaju do šest minuta pre kraja prvog poluvremena kada je dete madridskog Reala, Kristijan Benavente bio precizan.

Dramu je, pet minuta pre kraja utakmice, rešio Masimo Bruno i obezbedio zaista važnu i veliku pobedu za Šarlroa.