BEL: Embokani kao nekad, Antverpen se ne šali!

Nekadašnji šampion Belgije savladao Ostende sa 2:0.

Fudbal 10.11.2018 | 08:00
Antverpen se razgoropadio pod vođstvo Lasla Bolonjija, a Dijumersi Embokani ponovo trese mreže. Klub iz jedne od najvećih luka zapadne Evrope na svom terenu je savladao Ostende sa 2:0 u premijernoj utakmici 15. kola belgijskog šampionata.

To je ekipi Antverpena bila peta pobeda u poslednjih šest utakmica i učvrstila se na trećem mestu na tabeli.

A iskusni napadač domaćih Embokani bio je heroj navijača Antverpena jer je večeras postigao oba gola. Najpre je zatresao protivničku mrežu u 21. minutu, a onda je u sedam minuta pre kraja utakmice postavio konačan rezultat.

Domaćinu je posao bio olakšan od 43. minuta kada je direktan crveni karton zbog oštrog faula, ali tek posle upotrebe VAR tehnologije, dobio Nkaka.

BELGIJA 1 - 15. KOLO