RUS: Lokomotiva ide punom brzinom!

Četvrta vezana pobeda i deoba drugog mesta - 0:3.

Fudbal 28.10.2018 | 15:00
Delovalo je da je Zenit odmakao na prvom mestu šampionata Rusije, ali eto Lokomotive na drugom mestu. Lokosi su u usponu forme, idu punom brzinom, a danas su zabeležili četvrtu vezanu pobedu i to na gostovanju Jeniseju - 0:3 (0:1).

Ovakav rezultat je i bio očekivan jer je Jenisej ubedljivo najlošija ekipa na prvenstvu i ima samo šest osvojenih bodova.

Naravno, nije lako pobediti na gostovanju, ali danas je Lokomotivi to pošlo za rukom najviše zbog gola Alekseja Mirančuka u 22. minutu.

Ovaj 23-godišnji vezista je iskoristio odbitak posle pritiska njegovog tima i lepim udarcem savladao protivničkog golmana. Nije to bio tehnički lak šut, ali ga je Mirančuk odlično odradio...

Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da Lokomotiva dođe do četvrte pobede u nizu, a do kraja meča su se upisali i Fernandeš u 81. kao i Eder u 84. minutu. Čisto da pobeda bude ubedljivija.

Sada Lokosi imaju 21 osvojen bod i na četiri su boda iza Zenita, s tim što tim iz Sankt Peterburga ima utakmicu manje.

Ali, kako se Lokomotiva zaletela, Zenit ima razloga za brigu.

RUSIJA 1 - 12. KOLO