FRA: Znaju ljudi protiv velikih!

Nim je čudo, izdržao i protiv Sent Etjena.  Gostima nije vredelo ni vođstvo iz 34. sekunde.

Fudbal 26.10.2018 | 23:14
Ima nešto u tom timu što mu ne dozvoljava da se preda. Čak ni kad je na kolenima. Pamtimo pobedu nad Marseljem u uvodu sezone, te povratak od 0:2 do 2:2 protiv Pari Sen Žermena (na kraju Sveci slavili 4:2), remije sa Borodom i Monakom, da bi u uvodnom susretu 11. kola francuskog prvenstva Nim odoleo i Sent Etjenu, jednom od kandidata za izlazak u Evropu – 1:1.

Iako su već od 34. sekunde morali da jure zaostatak, a posle pola sata ostao bez desnog beka SofijanaAlakua, popularni Krokodili pokazali su još jednom da su tvrd orah i upornom, ali i znatno boljom igrom u drugom poluvremenu zasluženo došli do boda. Ne i do pobede koju čekaju od 19. avgusta, međutim, za njih je pohvalno što su posle četiri meča bez datog gola konačno poentirali. Učinio je to marokanski rezervista Rašid Aliju na pas Turčina Umuta Bozuka. Bila je to nagrada domaćinu za hrabriju i ofanzivniju igru posle velikog odmora, jer je stvarao šanse, Debuši jednom prilikom mora da interveniše na gol-liniji, Buanga je uzdrmao prečku, ali od Alijevog hica odbrane nije bilo.

Na taj način zadovoljena je pravda, pošto ne bi bilo zasluženo da je Sent Etjen odneo sva tri boda iz Nima, iako je preko Remija Kabelje poveo u 34. sekundi na centaršut Metjua Debušija. Upsevali su gosti da kontorlišu igru u prvom delu, ne i u nastavku.

Za Sent Etjen je svih 90 minuta na štoperskoj poziciji odigrao Neven Subotić.

FRANCUSKA 1 - 11. KOLO