LN - Tek se sad ''kuva'': Crna Gora ubjedljiva u Litvaniji!

Crna Gora ubedljiva u Litvaniji, "Sokolovi jure Orlove".  Fudbaleri Crne Gore pobedili su Litvaniju sa 4:1, u četvrtom kolu Lige nacija C.  Sokolovi slavili sa 4:1 u Vilnjusu, pa će biti vrlo uzbudljivo u poslednja dva kola.  Krenulo je i Manćiniju! Biragi u nadoknadi nokautirao Poljsku! Poljaci sledeće sezone idu u B diviziju.  Upornost se isplati - "goreće" Milano 17. novembra! Italija golom Biragija u 92. minutu odnela sva tri boda iz Horzova i istakla pretnju Portugalu.

Fudbal 14.10.2018 | 23:00
Crnogorci su nastavili u stopu da prate selekciju Srbije i sada imaju bod manje od "Orlova" koji su ranije u toku dana odigrali nerešeno sa Rumunijom.

Situacija u grupi četiri veoma se zakomplikovala, pošto dve selekecije deli samo dva boda i poslednja dva meča u grupi će odlučiti koja će se reprezentacija plasirati u plej-of.

Fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković meč je morao ranije da završi zbog povrede, čiji stepen još nije poznat. Desnog beka u 87. minutu zamenio je Radunović. Igrač Partizana Nebojša Kosović odigrao je svih 90 minuta za pobednički sastav.

Crna Gora pitanje pobednika rešila je u prvom poluvremenu. Stefan Mugoša u 10. minutu načeo je mrežu Litvanije, Kopitović je u 35. povisio na 2:0, dok je Mugoša svoj drugi gol postigao u 45. minutu iz jednaeasterca.

U nastavku je bilo dosta prilika na obe strane, a viđena su dva gola. U 86. Zorić je samo potvrdio pobedu "Sokolova", dok je Baravikas u 88. postigao počasni gol za Crnu Goru.

Crna Gora naredni meč igra 17. novembra u Srbiji, dok Litvanija istog dana gostuje Rumuniji.

Crna Gora je zakuvala situaciju u grupi 4 divizije C Lige nacija. Sokolovi su bez problema preslišali Litvaniju u Vilnjusu i vratili se na samo bod zaostatka iza Srbije na tabeli - 4:1 (3:0).

To znači da će se situacija u ovoj grupi rešavati u poslednja dva kola, gde Crnogorce očekuje gostovanje u Beogradu, odnosno meč sa Rumunijom u Podgorici u poslednjem kolu. Srbija drži sve u svojim rukama pošto će pored komšija dočekati i slabašnu Litvaniju na svom terenu.

Selekcija koju je umesto suspendovanog Ljubiše Tumbakovića predvodio profesor Aleksandar Janković, čitav posao u Litvaniji rešila je u prvom poluvremenu, kada se istakao dvostruki strelac Stefan Mugoša, a mrežu domaćina pogodio i Boris Kopitović.

Crna Gora je znatno slabije odigrala u drugom poluvremenu, ali je finišu utakmice stigla do još jednog gola preko Darka Zorića. Ipak, Litvanci su postigli zasluženi počasni pogodak, a strelac je bio Rolandas Baravikas.

U startnoj postavi Crne Gore bili su prvotimci Partizana Aleksandar Šćekić i Nebojša Kosović, kao i Filip Stojković iz Crvene zvezde, koji je meč u 87. minutu okončao zbog povrede, za koju se još uvek ne zna kakve je prirode.

Predstojeći mečevi u ovoj grupi igraju se 17. novembra, kada će igrati Srbija i Crna Gora, odnosno Rumunija i Litvanija.

4. Litvanija 0-0-3 (1:8) 0

Parovi 5. kola (17. novembar): Srbija - Crna Gora 15.00, Rumunija - Litvanija 20.45.
Parovi 6. kola (20. novembar): Srbija - Litvanija 20.45, Crna Gora - Rumunija 20.45.

Krenulo je i Manćiniju! Biragi u nadoknadi nokautirao Poljsku! Poljaci sledeće sezone idu u B diviziju.

Konačno pobeda Roberta Manćinija. Fudbaleri Italije pobedili su kao gosti u Hožuvu selekciju Poljske sa 1:0 u Trećoj grupi A divizije Lige nacija, a to je iskusnom stručnjaku bio prvi trijumf otkako je došao na funkciju.

Istovremeno, Poljaci su večerašnjim porazom definitivno zauzeli poslednje mesto u grupi i to znači da će se u sledećem ciklusu Lige nacija takmičiti u nižem rangu, odnosno B diviziji.

Delovalo je da će i ovaj meč, kao i prethodni istih rivala, biti završen bez pobednika, ali je Kristijano Biragi u drugom minutu sudijske nadoknade bio veoma snalažljiv na petercu domaćih, posle dodavanja Kevina Lazanje.

Počeli su Italijani veoma agresivno i već u drugom minutu Žoržinjo je pogodio prečku. A na istom delu konstrukcije gola završila je lopta i posle udarca Lorenca Insinjea u 30. minutu i može se reći da Azuri u tim trenucima baš nisu imali sreće.

Dva minuta kasnije opet je Insinje bio u prilici da zatrese mrežu, međutim, u toj situaciji je dobro intervenisao Vojceh Ščensni. I u 36. minutu se istakao poljski golman i to kada je paradom sprečio klupskog druga iz Juventusa, Đorđa Kjelinija da zatrese mrežu.

Festival neiskorišćenih prilika, odnosno odbrana Ščensnog u prvom poluvremenu zaokružen je posle akcije u kojoj je Alesandro Florenci šutirao.

Videli su Poljaci da je vrag odneo šalu i u drugom poluvremenu su krenuli znatno agresivnije. Kamil Grosicki je u dva navrata, u 58. i 72. minutu bio u prilici da pogodi gol, ali je bio red da se istakne i Đanluiđi Donaruma.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto su Arkadijuš Milik i Federiko Bernardeski bili u izglednim sitaucijama. Ali, bilo je jasno da nas čeka uzbudljiva završnica.

Upornost se isplati - "goreće" Milano 17. novembra! Italija golom Biragija u 92. minutu odnela sva tri boda iz Horzova i istakla pretnju Portugalu.

Defanzivac Fiorentine Kristijano Biragi pobrinuo se da takmičenje u Trećoj grupi A divizije Lige nacija ne izgubi draž već u oktobru, pošto su "azuri" njegovim pobedonosnim pogotkom prišli vodećem Portugalu na dva boda zaostatka.

Portugalci imaju maksimalan bodovni saldo i utakmicu manje, ali neće 17. novembra doći na "San Siro" na izlet.

Italijani će imati šansu da pobedom izbiju na prvo mesto i onda sačekaju tri dana, da vide mogu li Poljaci bodom u Gimaraešu da ih proguraju na završni turnir početkom juna.

Do minimalne, ali prema prikazanom i zaslužene pobede, "azuri" su stigli posle kornera sa desne strane, kada je Kevin Lazanja glavom prosledio loptu na drugu stativu, a Biragi uklizao i sproveo je u mrežu pored zapanjene poljske odbrane.

Izabranici Roberta Manćinija u prvom poluvremenu su morali da povedu, ali je udarce Žoržinja i Insinjea zaustavila prečka.

U nastavku su se domaći fudbaleri malo trgnuli i počeli da prete, a najbliži golu bili su u 72. minutu posle kontre koju je povukao Levandovski. Udarac Kamila Grosickog sa 16 metara odbio je Điđi Donaruma, da bi Arkadijuš Milik prihvatio odbitak, umirio loptu i onda šutirao "nebu pod oblake".

Biragiju, koga je Manćini nedavno priključio "A" reprezentaciji, ovo je bio tek treći nastup.