Bolt postigao prve golove u profi karijeri!

Najbrži čovek na svetu Jusein Bolt postigao je prvi gol u profesionalnoj karijeri.

Fudbal 12.10.2018 | 18:15
Tačnije, momak sa Jamajke ih je postigao dva u trijumfu svog Central Koust Marinersa nad drugoligašem Makartur Saut Vest junajtedom sa 4:0

On je u 55. minutu probne utakmice iskoristio odličnu asistenciju saigrača i u maniru najboljih napadača, iskosa sa leve strane, iznenadio golmana šutem u bliži ugao.

Nešto malo manje od 15 minuta kasnije ponovo se upisao u strelce – iskoristio je grešku i sudar odbrambenog igrača i golmana, pa mu nije bilo teško da sprovede loptu u praznu mrežu.

"Prvi put sam se našao u startnoj postavi i postigao sam dva gola. To je dobar osećaj", rekao je Bolt.

Najbolji sprinter svih vremena kazao je da je ozbiljan u nameri da postane fudbaler.2

"Srećan sam što sam došao ovde i pokazao svetu da napredujem. Želim da postanem 'Mariner', da igram na najvišem nivou i izborim se za mesto u prvom timu", dodao je.

Osim njega, mrežu protivničke ekipe tresli su Mekormak i Mari.