Prijateljska: Hofenhajmov bek spasao Njemačku!

Peru je baš tvrd orah, ali se upornost isplatila! Selekcija Rikarda Gareke bila jako blizu slavlja u Zajnshajmu, a umesto toga kažnjena je zbog propuštenih šansi. . .

Fudbal 10.09.2018 | 10:00
Videli smo u Rusiji da je Nemačka daleko od one kaznene ekspedicije koja je pokorila svet 2014. godine, a kako vreme prolazi izgleda da Pancer divizija tek sitnim koracima pravi korake koji vode do bitnijih promena u sistemu. Istina, protiv Francuske se Alfons Areola sa nekoliko strahovitih odbrana isprečio na putu sreće, a večeras je u Zajnshajmu ta ista sreća pogledala Nemačku. Jer, Peru je bio na pragu da iz Nemačke odnese senzacionalnu pobedu! Umesto toga nemačka upornost se isplatila, pa je na kraju tim Joakima Leva slavio rezultatom 2:1 (1:1).

Nekadašnjeg svetskog šampiona je spasao Hofenhajmov levi bek Niko Šulc u samom finišu utakmice! Iskoristio je Šulc nesmotrenost protivničke odbrane i u 85. minutu uspeo da matira vrlo dobrog Pedra Galesea, za konačni trijumf. Biće našim kladiocima verovatno zanimljiv podatak da je Nemačka poslednjih meseci preplaćena na trijumfe rezultatom 2:1, jer je upravo taj ishod bio aktuelan kada su se upisivale prethodne tri recke.

Nije se dalo Džefersonu Farfanu da obraduje naciju i uzme meru državi u kojoj se fudbalski proslavio. Igrao se 58. minut utakmice kada je Farfan propustio kolosalnu šansu i imao Mark Andrea ter Štegena na tacni. Ali, posle nekoliko dobrih poteza, njegov udarac otišao je tik iznad prečke. Jako blizu bio je Peru, mada je i Nemačka na kraju izvukla pobedu na mišiće i tako, možda i veštački, uspela da napumpa samopouzdanje pred svojim gledaocima.

Istini za volju, Nemačka je zaslužila pobedu. Još tokom uvodne fazu utakmice momci u belim dresovima ispustili su tri ogromne šanse. Marko Rojs nije bio dovoljno koncentrisan u dva navrata, a najveću priliku ispustio je Matijas Ginter već u 13. minutu. Ispratio je perfektnu loptu i uputio razorni udarac iz prve iz neposredne blizine. Lopta je išla nisko prema sredini gola, ali je Pedro Galese zaustavio odličnom reakcijom. Nemačka je zbog propuštenih šansi ubrzo kažnjena. Odlično je Luis Advinkula prošpartao po desnom boku, ušao u kazneni prostor, a kada se otresao svojih čuvara raspalio po lopti i matirao Ter Štegena pogotkom u bliži ugao.

Ali, radost gostiju nije trajala dugo. Nepuna dva minua kasnije Julijan Brant poravnao je rezultat! Primio je kvalitetno dodavanje u prostor od Tonija Krosa, našao se u dobroj poziciji u šesnaestercu i odlučio se za lob udarac kada je uvideo da je Galese previše izašao sa gol crte. Bio je to majstorski pogodak Branta.

Kako je utakmica odmicala, tako je Peru sve više uzimao loptu u svoj posed. Već u uvodnih petnaest minuta drugog poluvremena Peru nije realizovao dve dobre šanse i tako možda propustio mogućnost da slomi meč u svoju korist, jer Nemačka u tim minutima nije izgledala kao tim dovoljno jak i spreman da odradi posao do kraja.

Ipak, Šulcov pogodak okrenuo je stvari i na kraju je Nemačka imala razlog da bude zadovoljna.