RUS: Ufa zaustavila prvaka Rusije!

Lokomotiva ne može da ga da: Brazilski golman skinuo penal u 90+4'.

Fudbal 31.07.2018 | 07:45
Nova sezona, nova i Lokomotiva. Za razliku od šampionske, neubedljiva, o čemu svedoči podatak da je posle poraza u susretu Superkupa Rusije od moskovskog CSKA minulog petka (0:1) uzela samo bod u početnom kolu tamošnje Premijer lige, na gostovanju Ufi – 0:0.

Za taj jedan poen može da zahvali golmanu Giljermeu Marinatu. Naturalizovani Brazilac je u četvrtom minutu nadoknade vremema ukrotio udarac iz jedanaesterca Silvesteru Igbounu i sprečio domaćina da u prilično nezanimljivoj utakmici dođe do senzacije.

Prethodno, Lokosi su igrali bolje tek za nijansu, u prvom delu poništen im je gol Portugalca Edera, a neubedljivi sudija Mihail Vilkov je u 77. minutu propustio šansu da isključi pomenutog Igbouna, jer je Nigerijac otvorenim stopalom nagazio Dmitrija Barinova.

U svakom slučaju, početak sezone kome se trener Juri Sjomin nije nadao. A već u drugom kolu, u subotu, čekaga gradski derbi sa Spartakom.

RUSIJA 1 - 1. KOLO