Preokret: Belgija pobijedila Japan!

Naizgled rutinski zadatak za nacionalni tim Belgije, pobjeda nad Japanom, koji se iz grupe provukao na konto fer-pleja, zamalo se pretvorio u pravu noćnu moru za ekipu Roberta Martineza.

Svijet 02.07.2018 | 21:58
Prvo poluvrijeme je bilo pomalo sterilno, obje ekipe su se branile i ništa nije slutilo da će se u drugom poluvremenu gledati prava goleada.

Ekipa Akire Nishina je pokazala Japanski ponos i već nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, golovima Haragučija i Inuija, vodila sa 2:0.

Belgiji je u tim trenucima palo samopouzdanje na petnaestak minuta, kada je Vertongen u 69. minuti savladao Kavašimu.

Pet minuta kasnije, Felaini je izvrsnim pogotkom vratio Belgiji nadu u pobjedu i prolaz dalje.

U 95. minuti, Šadli Belgiji, nakon genijalne akcije, donosi pobjedu i vodi svoju reprezentaciju na meč sa Brazilom.