RUS: Krasnodar osvojio S. Peterburg, Zenit sve dalje od 3. mjesta!

CSKA ima novog takmaca, gužva u vrhu ruske Premijer lige.

Fudbal 08.04.2018 | 08:45
Zenit je dočekao Krasnodar u Sankt Peterburgu, očekivao je da će pobedom uspeti da pobegne svom današnjem protivniku i da u isto vreme što više priđe CSKA, ali se desilo upravo suprotno, Krasnodar je slavio s 2:1 golom u 88. minutu!

Šatov je vodio s 1:0 golom Šatova, Erokin je izjednačio u 33. minutu i sve do samog kraja utakmice delovalo je da će biti nerešeno.

Ipak, tako nije mislio Klaeson. Primio je loptu na ivici šesnaesterca, uputio je dovoljno jak i precizan udarac i doneo je tri boda svom timu golom u 88. minutu!

Pravi šok za domaće navijače...

Sa ovim trijumfom Krasnodar je stigao do svog 44. boda i trenutno drži 4. mesto na tabeli. Zenit je na 5. poziciji sa 42 osvojena boda, ali i utakkmicom manje. Na kraju, CSKA je na 44 osvojena boda, ali i dve utakmice manje od Krasnodara i sa jednom manje od Zenita.

Borba za treće mesto traje, ali deluje da će u kvalifikacije za Ligu šampiona CSKA iz Moskve. Mada, ni Spartak na drugoj (47) i Lokomotiva na prvoj (49) nisu previše daleko.