POR: Očekivano - Gimaraiš surov protiv Rio Avea!

Četvrti uzastopni trijumf Vitorije bez primljenog gola!

Fudbal 07.04.2018 | 10:45
Vitorija Gimaraeš obrisala je patos sa Rio Aveom. Domaćin je slavio sa 3:0 u premijernoj utakmici 29. kola Primeire, mada rezultat i ne oslikava baš verodostojno ono što se dešavalo na terenu.

Domaćin je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, pošto je sva tri gola postigao u tom periodu. U nastavku utakmice Rio Ave je preuzeo inicijativu, imao je više napada ali čak nije uspeo ni da ublaži poraz.

Stvari su za goste krenule po lošem u 22. minutu kada je autogol postigao Marselo. Sedam minuta kasnije prednost Gimaraeša udvostručio je Žubal, a u 41. minutu na 3:0 povisio je Rafael Martins.

Ovo je Vitoriji bila četvrta uzastopna pobeda nad Rio Aveom i to bez primljenog pogotka. A računajući i večerašnji meč dala ih je ukupno 10.

PORTUGAL 1 - 29. KOLO