ITA: Kiks Juvea! Važna pobjeda Sasuola za opstanak!

Fudbaleri Sasuola savladali su na gostovanju Udineze sa 2:1 u prvom meču 29. kola Serije A.  Kiks Juventusa protiv SPAL, šansa za Napoli! Ekipa Juventusa odigrala je 0:0 na gostovanju protiv SPAL-a.  SPAL vratio Napoli u život - Juve izgubio dva boda! Juventusu bod u Ferari. . .

Fudbal 18.03.2018 | 10:15
Gosti iz Modene došli su do veoma važnog trijumfa, pošto sada imaju tri boda više od SPAL koji se nalazi u zoni ispadanja.

Domaći fudbaleri nastavili su sa očajnim partijama jer su upisali čak peti poraz zaredom u domaćem šampionatu.

U prvih 40 minuta igre nije bilo puno prilika, a onda smo u završnici poluvremena videli dva brza gola. Sasuolo je poveo u 42. minutu preko Adnana koji je postigao autogol, dok je samo dva minuta kasnije Fofana izjednačio na 1:1.

Veliku pobedu Sasuolu doneo je Sensi u 76. minutu kada ga je odlično proigrao Politano.

Udineze u narednom kolu gostuje Atalanti, odnosno Sasuolo Napoliju.

Kiks Juventusa protiv SPAL, šansa za Napoli! Ekipa Juventusa odigrala je 0:0 na gostovanju protiv SPAL u 29. kolu Serije A.

Aktuelni šampion Italije očekivano je imao inicijativo na ovom meču, ali nije uspeo da iskoristi niti jedan od 10 šuteva ka golu protivnika.

Ovo je bio tek treći remi "Stare dame" u šampionatu, dok je SPAL došao do neočekivano veoma važnog boda.

Klub iz regije Emilija-Romanja sada se nalazi sa na 17. mestu sa bodom više od Krotonea.

Ovaj kiks Juventusa pokušaće da iskoristi Napoli, koji bi eventualnom pobedom nad Đenoom došao na dva boda zaostatka.

Ekipa Masimilijana Alegrija u narednom kolu dočekuje Milan, dok SPAL gostuje Đenoi.

Umjesto sa sedam, Juve će današnji duel Napolija i Đenove dočekati sa pet bodova prednosti.

Domaćini su se u prvih 15 minuta "nadigravali" sa gostima iz Torina, i to prilično uspješno, a u ostatku meča se branili i osvojili veliki bod u borbi za opstanak, a usput prekinuli niz od 12 uzastopnih pobjeda čete Maksa Alegrija:

SPAL - JUVENTUS 0:0!

"Stara dama" je u Ferari "toplo" dočekana od strane domaćih navijača koji nisu prestajali da bodre svoj tim tokom svih 90 minuta.

A sa takvom podrškom, i uz malo sreće, domaći fudbaleri su odbijali napad za napadom. Juventus je dominirao, "živio" u protivničkoj polovini, nizao prilike i poluprilike ispred gola Aleksa Merea. Redom su pokušavali Kvadvo Asamoa, Daglas Kosta, Paolo Dibala, Mario Mandžukić, Aleks Sandro, ali bez uspjeha.

Ovo je bio četvrti vezani meč bez poraza u Seriji A za SPAL, dok je Juventus u nizu od 16 utakmica bez poraza, 14 pobjeda, sa gol razlikom 30:1.

Everton Luiz, bivši igrač Partizana, je proveo posljednjih 10 minuta na terenu i zaradio žuti karton zbog oštog starta nad Andreom Barzaljijem.