FRA: Jovetiću pet minuta dovoljno za majstoriju!

Monaku je suđeno da bude drugi! Crnogorski napadač dao prvi gol u pobedi nad Strazburom.

Fudbal 09.03.2018 | 23:42
Monako nastavlja uspešno da beži Marselju u borbi za drugo mesto u francuskom šampionatu. Kneževi su kao gosti pobedili Strazbur sa 3:1 u premijernoj utakmici 29. kola Lige 1 i sada opet imaju sedam bodova viška u odnosu na glavnog konkurenta.

To je fudbalerima Monaka bila šesta pobeda u poslednjih sedam utakmica, a Strazbur je upisao četvrti poraz u pet mečeva.

Veoma dobru partiju pružio je crnogorski napadač. On je bio starter umesto rovitog Radamela Falkaa i iskoristio je to na najbolji način. Već u petom minutu doveo je gostujuću ekipu u vođstvo.

Međutim, Strazbur je ove sezone pokazao da ume da se isprsi pred velikanima. I hrabro je odigrao i protiv Monaka, pa je u 19. minutu Bahoken izjednačio i ulio nadu.

Ona je, doduše, trajala samo dva minuta, a onda je Roni Lopeš vratio prednost na stranu Monaka. Ispostaviće se da je četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Fabinjo postavio konačan rezultat.

FRANCUSKA 1 - 29. KOLO