BEL: Štrumpfovi maltretirali Antverpen!

Genk u drugom poluvremenu potpuno slomio otpor gostiju.

Fudbal 23.02.2018 | 23:54
Genk je ušao u formu, tu više nema dileme. Popularni Štrumfovi su na svojoj Kristal areni ubedljivo pobedili Antverpen sa 4:0 u premijernoj utakmici 28. kola belgijske Eredivizije.

To je Genku bio četvrti trijumf u poslednje tri utakmice. Ruku na srce, gosti verovatno nisu zaslužili ovako ubedljiv poraz.

Sve je počelo u petom minutu pogotkom Ruslana Malinovskog, a onda je u 37. minutu Dilan Batubinsikazaradio crveni karton i Antverpen je ostao sa igračem manje na terenu.

Tek u finišu utakmice domaći su uspeli da iskoriste brojčanu prednost. U 78. minutu vođstvo je dupliraoAlehandro Pozuelo, sedam minuta kasnije na 3:0 povisio je Karelis, a konačan rezultat postavio jeDijumersi Endongala minut pre kraja utakmice.

BELGIJA 1 - 28. KOLO