TUR: Galata se vratila na vrh, Gomis pucao rafalom!

Lukač zaustavio Etoa! Tim iz Istanbula siguran protiv Burse - 5:0!

Fudbal 23.02.2018 | 21:00
Fatih  Terim je nameračio da vrati titulu u žuto-crvenio deo Istanbula! A kada Imperator nešto želi, onda to obično ui uzme. Galatasaraj se vratio na lidersku poziciju turskog prvenstva, pošto je kao domaćin bio bolji od Burse - 5:0.

Bila je to klasična igre mačke i miša. Bursa nije imala snage da se ozbiljnije suprotstavi kvalitetnijem rivalu. Brzo su gosti potonuli. Načeo ih je Gomis u 11.minutu, a kada je u finišu prvog poluvremena isključen Ekong znalo se da će velikan iz Istanbula peške doći do trijumfa.

Galtasaraj je u nastavku pojačao pritisak. Gosti su još i dobro prošli. Pogađali su Rodrigez, Azis i sjajni Gomis.

Mnogo neizvesniji duel viđen je između Akhisara i Konje, iako rezultat ne govori to - 3:0.Nekadašnji golman Partizana Milan Lukač imao je odlično veče. Zaustavio je sve pokušaje Samjuela Etoa i drugova.

Na drugoj strani pogađali su Seleznjov i Seržinjo.

TURSKA 1 - 23. KOLO