BEL: Vatromet golova u Brižu!

Šarlroa se vratio iz mrtvih! Derbi meč 25. kola Pro lige završen remijem 3:3.

Fudbal 05.02.2018 | 11:30
Kada igraju Briž i Šarlroa uvek bude golova, ali je nedelju uveče baš pljuštalo na Jan Brejdel stadionu. Na kraju, nije bilo pobednika - 3:3 u derbi meču 25. kola belgijske Pro lige, a Briž je zadržao velikih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Šarlroa.

Bilo je dosta preokreta, a može se reći da je Šarlroa iskoristio gotovo sve svoje prilike za golove. Gosti su poveli 23. minutu preko Marka Ilamaharitre, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Entoni Limbombe.

U 31. minutu su ponovo gosti došli do prednosti kada je mrežu Briža zatresao Gatean Hendriks. Delovalo je da će sve krenuti po zlu za domaće kada Rud Vormer sedam minuta kasnije nije iskoristio penal.

Ipak, Briž je furiozno krenuo u drugom poluvremenu, pa je Hans Vanaken izjednačio u 49. minutu, a kada je Vesli u 74. minutu doneo preokret domaćinu. Radost domaćih navijača trajala je samo šest minuta, a onda je Iranac Kaveh Rezei postavio konačan rezultat.

BELGIJA 1 - 25. KOLO: