ŠPA - Kup: Valensija kroz penal triler do polufinala!

"Slepi miševi" uz dosta muke eliminisali Alaves.  Antiklimaks na Mendizorozi! Heroj je Haume Domenek! Valensija na penale izbacila Alaves!

Fudbal 24.01.2018 | 22:10
Posle prve utakmice delovalo je da fudbaleri Valensije neće imati težak zadatak u revanšu četvrtfinala Kupa kralja protiv Alavesa, ali nije bilo tako...

"Slepi miševi" su na Mestalji gubili, pa preokrenuli na 2:1, a razlika u klasi bila je primetna.

I ovaj put Alaves je vodio, golom Munira u 72. minutu, samo minut pošto je ušao u igru. Izjednačio je još jedan "rezervista", Santi Mina u 77. minutu, posle samo 21 sekunde u igri, ali ovaj put to nije slomilo izuzetno motivisane igrače domaćeg tima.

U 86. minutu Ruben Sorbino je iz gužve pred golom Valensije, posle centaršuta iz prekida, uspeo da zatrese mrežu i donese produžetke.

Gosti su u dodatnih pola sata pogodili prečku, međutim, opet nisu opravdali ulogu favorita. Ali, jesu kada se pristupilo penalima...

Valensija je sedam puta do sada osvajala Kup kralja, dok je Alavesu najveći domet bio prošlogodišnje učešće u finalu.

Za klub sa Mestalje do 77. minuta igrao je reprezentativac Srbije, Nemanja Maksimović, ali nije bio previše primetan na poziciji desnog krila.

Za vikend prvenstveni kiks protiv Las Palmasa, a i večeras je Valensija hodala po ivici ambisa, pošto u revanšu sa Alavesom nije uspela da sačuva gol prednosti iz prvog duela. Međutim, u penal seriji poslužila ju je sreća, još više Haume Domenek, koji je Baskima skinuo dva udarca i pogurao Slepe miševe do prolaska u polufinale.

Domenek je u penal seriji zaustavio šuteve Alfonsa Pedraze iErnana Pereza, a kad je u poslednjoj seriji Ruben Sobrino, strelac pogotka koji je utakmicu i odveo u produžtke, prebacio gol postalo je jasno da je Alaves prosuo sve dobro što je uradio u regularnih 90 minuta.

A uradio je mnogo. U 73. minutu savršena lopta Rodriga Elija ka Muniru El Hadadiju, bivši polaznik Barselonine škole pogađa glavom i Alaves vodi sa 1:0. Marselinjo Toralreaguje, iz igre izvodi Nemanju Maksimovića, na teren šalje Santija Minu, a on mu se momentalno zahvaljuje golom za 1:1. Uzalud, sledi taj Sobrinov gol i utakmice ide u produžetke.

U njima Valensija napada, Alaves troši vreme čekajući penale. Imao je i sreće, Rodrigo je u 106. minutu uzdrmao prečku, ali se na kraju ispostavilo da je najveća greška bila to što se uopšte išlo na penale. Haume Domenek je to najbolje objasnio.

Sevilja i Valensija čekaju preostale rivale. Real i Barselonu?