FRA - Kup: Nejmare odmori, tu su Rabio i Pastore!

PSŽ siguran u Kupu Francuske protiv Gengana - 4:2.

Fudbal 24.01.2018 | 21:40
Nema Nejmara, ali ima dovoljno magije. Sasvim logično ako se zna kakvim kadrom raspolaže trener Parižana Unai Emeri. Iako je iskusni stručnjak mešao kadar pelcer iz prvenstva Sveci su preneli i na Kup Francuske: PSŽ - Gengan 4:2.

Bilo je svega na Parku Prinčeva. Istina, domaćin je igrao u šarenom sastavu, bez prve zvezde Nejmara, međutim gostima nije bilo pomoći. Jednostavno došla je do izraža razlika u klasi. Ujedno PSŽ je iskoristio priliku da zaceli rane posle prvenstvenog poraza od Liona.

Kada je u 25.minutu Deuks pogodio spostvenu mrežu, a PSŽ poveo sa 2:0 (prethodno je pogodio i Rabio), činilo se da gostima preti ozbiljna katastrofa. Ipak, Gengan je odigrao prilično hrabro. Istina, gosti nisu imali šta da izgube.

Smanjili su rezultat do kraja prvog poluvremena. Ipak, Sveci su sa njih bili neuhvatljivi. Kada god su gosti pomislili da mogu da uhvate iznenađenje javljali su se domaćini. Pogađali su još Markinjos i odličnim udarcem glavom Pastore.

Vrlo zanimljiv meč odigrali su Monpelje i Lorijen. Viđena je prava kiša golova, ali na kraju su slavili domaćini - 4:3.