RUS: Kareri preseo jubilej!

Italijan ispustio pobedu u 50. meču na klupi Spartaka.

Fudbal 29.10.2017 | 09:30
Minuti su delili Masima Kareru od važnog trijumfa u jubilarnom 50. meču na klupi Spartaka iz Moskve, ali se šampion sapleo večeras. Ispustio je prvak Rusije bodove na Donu, gde je poljski defanzivac Mačej Viluš glavom posle kornera u 87. prikucao loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Šteta za goste koji su odigrali zaista dobar meč, ali nisu imali snage da sačuvaju stečenu prednost. Poveli su sjajnim golom Fernanda sa distance, kada je Brazilac pocepao mrežu i poništio vođstvo Rostova koje je desetak minuta ranije doneo prednost Rostovu.

Samo tri minuta kasnije i Glušakov je lepim pogotkom doneo prednost Spartaku, ali se Rostov nije predao. Upornom igrom domaćini su u finišu uspeli da se dokopaju remija i važnog boda, koji je istovremeno udaljio Spartak od borbe za titulu.

Moskovski tim sada ima čak sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera Zenit, ali i meč više...

RUSIJA 1 - 15. KOLO