SLS: Golčina iz kornera, pa promašaj sezone!

Kojašević za "Puškaša", kao Piksi iz kornera! Vojvodina je pobedila Rad na Banjici sa 3:0 u jedinom meču 15. kola Superlige odigranog u subotu.  I to ubedljivo - Kojašević, Subotić i Jovanović produžili krizu "građevinara".

Fudbal 29.10.2017 | 08:00
Pobedu Vojvodine je obeležio gol kakav se retko viđa na terenima domaće fudbalske lige, a nije toliko čest ni na evropskim terenima.

Fudbaler gostiju Damir Kojašević je u 21. minutu doveo svoj tim u vođstvo spektakularnim golom, direktno iz kornera, po kakvom je svojevremeno bio poznat Dragan Stojković Piksi.

Golman Rada Bojan Zogović nije uspeo da reaguje na pravi način, a Kojašević je mogao da se raduje. Radovali su se njegovi saigrači još dva puta u drugom poluvremenu i to u finišu meča.

Prvo je u 86. minutu Nemanja Subotić snažno zakucao loptu sa udaljenosti penala za 2:0, da bi Ivica Jovanović tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Voša posle 15 kola ima 30 bodova, sedam manje od vodeće Crvene zvezde i tri manje od Partizana. Rad je posle 15. kola na 15. mestu Superlige sa osam bodova, a jedini lošije plasirani tim od "Građevinara" je Borac koji ima bod manje.

Za one koji se ne sećaju, ovako je to pre trideset godina radio Dragan Stojković Piksi.

Fudbaleri Vojvodine slavili su na stadionu "Kralj Petar Prvi" posle dvadeset godina!

"Stara dama" je u premijernom kolu 15. kola Superlige gostovala Radu koga je u gostima pobedila još samo 2013. godine, doduše na stadionu Obilića, a fudbaleri Vladimira Buača prekinuli su lošu tradiciju i to ubedljivo.

U vođstvo su gosti došli preko Damira Kojaševića u 21. minutu, kada je pogodio direktno iz kornera, da bi pobedu u finišu meča potvrdili Nemanja Subotić (86') i Ivica Jovanović (89').

Ovo je čak šesti uzastopni poraz Rada u Superligi, a utisak je da u ovom meču nisu bili toliko loši i da nisu zaslužili toliko visok poraz za produžetak agonije.

RAD - VOJVODINA 0:3 (0:1)

Između prvog i drugog gola Vojvodina prošlo je čitavih sat vremena, a u tom periodu je Rad i te kako mogao do golova, međutim promašivali su pred Emilom Rockovim.

Verovatno promašaj sezone je pokušaj Aleksandra Lutovca nakon prodora Vladimira Volkova po levoj strani kada je na drugoj stativi "poslužio" saigrača, ali je ovaj očajno zahvatio loptu i prebacio čitav gol.

Kada su krenuli na "sve ili ništa" i Vojvodina je našla svoje šanse u kontrama, a u njima su pogađali Subotić i Jovanović. Prvi nakon odličnog pasa sa desne strane, a drugopomenuti nakon pasa "kroz" odbranu.

Ovom pobedom Vojvodina je preuzela treće mesto sa 30 bodova posle prve trećine prvenstva, dok je Rad pretposlednji sa svega 8.