Čubrilović je Dodikov Trojanac

NIN je objavio da je Milorad Dodik uputio tri pisma administraciji Donalda Trampa nudeći saradnju, blablablabla. Džaba je pisao.

Republika Srpska 28.09.2017 | 19:30
Čubrilović je Dodikov Trojanac
Čubrilović je Dodikov Trojanac u DNS-u

Dana 28.09.2017. godine počeo je treći rok za provođenje referenduma sa pitanjem: “Da li podržavate neustavno i neovlašteno nametanje zakona od strane visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH, posebno nametnute zakone o sudu i tužilaštvu BiH i primjenu njihovih odluka na teritoriji BiH”.

Po isteku 50 dana od 28.09.2017. (odnosno između 19.11. i 26.11.2017.) referendum bi trebalo da se održi, a ukoliko većina odluči da njihov odgovor na postavljeno pitanje bude “Ne podržavam”, Republika Srpska će, defakto, postati samostalna država, a BiH će prestati da postoji u ovom entitetu.

Režim, koji čine SNSD, DNS, SP i pripadajući sateliti, najavio je “suspenziju referenduma”, što znači da bi Narodna skupština, na kojoj bi trebalo da se donese ta odluka i spriječi održavanje referenduma, trebalo da se održi u narednih 50 dana.

Do održavanja “Antireferendumske” Narodne skupštine trebalo bi da počne sa radom Komisija za sprovođenje referenduma, da bude raspisan tender za štampanje listića, uređen birački spisak i još niz drugih aktivnosti potrebnih za izjašnjenje građana.

To je neophodno, jer može se desiti i situacija da se Narodna skupština ne održi u narednih 50 dana, pa bi, samim tim, nepripremljenost odgovornih za održavanje referenduma/njegovo neodržavanje preraslo u krivično djelo.

Ukoliko se parlament sastane i na bilo koji način spriječi održavanje referenduma, opet se postavlja pitanje krivične odgovornosti onih koji su dvije godine i dva mjeseca u ladici držali Odluku (donesena u parlamentu 15.07.2015.; Objavljena u Službenom glasniku 20.09.2017.) o održavanju referenduma, ne objavljujući je u Službenom glasniku. I druge odluke koje se tiču ovog akta.

Kada činjenice formalizujemo dođemo do zaključka da je isključivo DNS spečavao održavanje Referenduma, jer su svi odgovorni za (ne)objavljivanje Odluke o održavanju referenduma funkcioneri DNS-a: Nedeljko Čubrilović, predsjednik parlamenta, sekretar Narodne skupštine Marko Aćić, koji je i član UO “Službeni glasnik RS” i Dragan Veselinović, direktor “Službenog glasnika”.

Formalno-pravno Milorad Dodik, niti bilo ko drugi od visokih funkcionera RS iz redova njegovog SNSD-a, nema nikakve veze sa neobjavljivanjem Odluke o referendumu u Službenom glasniku RS, iako je, bez dileme, on ključna ličnost koja to nije dozvolila.

Ali odgovornost nije na njemu, niti SNSD-u, već na DNS-u i Čubriloviću, Aćiću i Veselinoviću; Politička odgovornost je na Marku Paviću.

Objektivno - Dodik je namagarčio Pavića uz pomoć njegovih ljudi i svu odgovornost oko neobjavljivanja Odluke o referendumu svalio na DNS;

Odgovornost je na DNS-u i u situaciji povlačenja ove odluke, ali i u situaciji njenog sprovođenja. Istina, ovaj dio odgovornosti dijele sa SNSD-om i SP-om, ali to ne mijenja na stvari povodom uloge, primarno, Nedeljka Čubrilovića.

MUP RS već je trebalo davno da otpočne istragu oko rušenja Narodne skupštine neobjavljivanjem Odluka i da počne da privodi na saslušanja članove DNS-a; Nemaju Aćić i Veselinović imunitet!

Koliko danas/sutra/… Dodik može sasvim lagodno izaći u javnost i optužiti DNS, vrlo argumentovano, za opstrukciju sprovođenja referenduma, tvrdeći da je insistirao (nezvanično) na objavljivanju Odluke, ali da je DNS insistirao na suprotnom; Sve fino uvijeno u oblandu “viših interesa” o kojima “nije obavijestio narod ranije, štiteći RS, ali sad je pravo vrijeme stiglo” i DNS je na plećima.

Realno, DNS je svakako na plećima, jer njihova “riječ je riječ”, nakon antiustavnog i prododikovskog djelovanja Trostrukog Trojanca - Čubrilović/Aćić/Veselinović ne vrijedi ni pišljiva boba.

Rejting DNS-a ide u kategoriju Smeće, tu nema dileme!



Ako Marko Pavić konačno nije shvatio da je Nedeljko Čubrilović direktni izvršilac i čovjek od najvećeg povjerenja Milorada Dodika, onda on ne razumije ništa.

Čubrilović je vrlo nepouzdan, trebalo je to Pavić davno da razumije; Najkasnije prilikom glasanja o prodaji “Ljubije”, kada je predsjednik parlamenta i visoki funkcioner DNS-a bio, prilikom izjašnjavanja, suzdržan, za razliku od Kluba poslanika te stranke koji su bili protiv prodaje.

Kratka geneza najave povlačenja referenduma dodatno potvrđuje da Čubrilović igra za Dodika, a ne za Pavića.

19.09. - Dodik je najavio da će SNSD zatražiti suspenziju Odluke o Referendumu “ako se ovih dana ta odluka i objavi u Službenom glasniku”.

Dodik je znao da će Odluka biti objavljena, jer mu je to saopštio Čubrilović; Moglo je i suprotno, ne mijenja na stvari. Marko Pavić je bio zatečen.

20.09. - Koalicija SNSD/DNS/SP je zasjedala i potvrdila Dodikov stav od 19.09. Marko Pavić je djelovao kao skuhan.

Objektivno, Čubrilović je rastočio i Pavića i DNS na proste faktore za Dodikov račun!

Treba podsjetiti i da je “Neko iz skupštine” pozvao uniformisanu naoružanu policiju u zgradu parlamenta koja je spriječila poslanike Opozicije da prisustvuju sjednici 13.09.2017.

“Neko iz skupštine” je pod ingerencijama Čubrilovića, a uniformisana policija pod ingerencijama Dragana Lukača.

Nasilje u parlament je uveo Čubrilović, visoki funkcioner DNS-a; Lukač, koji je iz SNSD-a, smao je izvršio njegov zahtjev.

Opozicija mora insistirati, primarno, na smjeni Nedeljka Čubrilovića, pa tek onda Dragana Lukača; Zajednički odlazak dvojca bilo bi najbolje rješenje!

Što se tiče Dodika, njegov odlazak sa vlasti bio bi perfektno rješenje.

slobodanvaskovic.blogspot.ba

Komentari / 21

Ostavite komentar
Name

lwrst

28.09.2017 17:40

Ovu dvojicu sa slike treba proresetati sa par interesantnih pitanja. Najbolje na televiziji javno i uzivo s tim da pitanja dolaze od gledalaca. Da ne bude rekla-kazala nego crno na bijelo.

ODGOVORITE
Name

Ana Dekanter

28.09.2017 18:44

A dje mu je Ana Dekanter.

Name

Budo

28.09.2017 17:46

Čubro se grdno prepao da će ga Čava valjuknuti i da će biti procesuiran zbog skrivanja odluka nsrs koje su trebale biti objavljene u Sl. glasniku. Šećer mu skočio, od Baje traži zaštitu i plaši se . Pokušava preko posrednika odobrovoljiti Čavica da odustane od namjere. Aktivirao je neke svoje kanale da ga spašavaju. Sjednice ni na vidiku

ODGOVORITE
Name

Re: Budo

28.09.2017 18:43

Ajme Budo šta si navalio na čovjeka. Pa znaš dobro kako je došao do skupštinskog čekića. Znaš da se on ne razumije u zakone i akte nego isključivo u marke i dolare. Mada mu ni euri nisu mrski. Sad si otkrio da je on najobičniji sluga režima . Ustvari to nam je Vasković bolje otkrio. On je Novu Grujića opet pripitomio da piše ono pokajničko pismo. A dobro zna da mu niko sem Mile Dodika ne može pomoći da sačuva prljavi novac. Upregao je svitu da ga brani od sigurnog procesuiranja ali džaba. Mile Dmičic mu samo odmaže, a Mile Dodik čeka priliku da ga valjukne na način kako Vaske opisuje.

Name

srbin

28.09.2017 17:50

Uniformisanu policiju pozvala ćistačica jer su delegati iliti poslanici bacali košpe na pod i žvakače gume.Treba je otpustiti da ne bruka NSRS.

ODGOVORITE
Name

Mihajlo

28.09.2017 17:53

Nije Cubri trojanac, no obicna kljusa.

ODGOVORITE
Name

petlja

28.09.2017 19:09

ovaj slobo v.je najjaci lik u R.S.narod i opozicija ga trebaju nagraditi najvecim mogucim odlikovanjem i funkcijom,kada rezim padne,inteligencija nedokucna za obicne ljude a hrabrost nevidena.

Name

Igor

28.09.2017 18:02

Dopustili smo da snsd,sp i dns za 10 godina uniste,rasele i osiromase narod u RS.Crno nam se pise sa ovim rezimom.

ODGOVORITE
Name

Rekavice

28.09.2017 18:05

"Nasilje u parlament je uveo Čubrilović, visoki funkcioner DNS-a;" ____ Pričaju da je on bio šef portira u Rudi Čajavecu? Jel to tačno? Ako nije, gdje je radio prije rata?

ODGOVORITE
Name

LAKI

29.09.2017 05:27

RE, BIO DIREKTOR ČISTOĆE.

Name

modricanin

28.09.2017 18:09

Alal vera Slobo.

ODGOVORITE
Name

Realitic

28.09.2017 18:16

Ajme meni al Johny La Care i Stephen King su male mace da zakomplikuju roman i napisu ga, sta su SNSD,DNS, KGB,CIA,SDA,HDZ,SBB... itd....na kraju ce du dek mun bice tata cubrilovicu.

ODGOVORITE
Name

Osvit

28.09.2017 18:23

SNSD, DNS i Socijalisticka partija su doveli Repubiku Srpsku svojom neodgovornom politikom u potpunu izolaciju i na ivicu ekonomskog sloma.Njihova medunarodna politicka saradnja je svedena na kontakte sa ekstremnim neofasistickim politickim pertijama u Evropi a politicka opredeljenja vladajuce koalicije zavise od trenutnih "potreba" njihovih funkcionera.Presjednik Republike je pod direktnim sankcijama Sjedinjenih Americkih drzava a posljedice po Republiku se mogu najbolje vidjeti iz podataka o stranim ulaganjima u regionu. Podaci za 2016 godinu. 1. Srbija 1.9 milijardi eura 2.Hrvatska 1.7 milijardi eura. 3.Bosnai Hercegovina 270 miliona eura 4.Republika Srpska 27 miliona eura Podaci koji sve govore a najvise o pogubnoj politici vladajuce koalicije a i o pogubljenoj opoziciji koja zbog ovoga ne insistira na smjeni vlade. I zato ne cudi sto je Republiku Srpsku u potrazi za egzistencijom posljednjih godina napustilo izmedu 150 i 200 hiljada gradana .To nimalo ne smeta nasim funkcionerima da se vozikaju avionima da na posao idu helikopterima i da su im funkcije instrument da postanu kako imaju obicaj reci puni ko brod.

ODGOVORITE
Name

Realnije

28.09.2017 20:39

Nije na ivicu sloma nego je sve već odavno slomljeno. Još dišete na osnovu stranih kredita i zapisa.

Name

Zozon

28.09.2017 18:35

A Vasković, ma mora da je sve tako

ODGOVORITE
Name

DRAGAN

28.09.2017 18:37

Ovaj bijednik je obicni propalitet!!!

ODGOVORITE
Name

kogde

28.09.2017 19:28

Cubrilovic je nesposobna budala koji bi trebao da imalo ima dostojanstva odmah da se povuce iz vlasti . Time bi mu bilo oprostenio upropastavnje nacije, dolazecih generacija i cijele RS!!!

ODGOVORITE
Name

Jl

28.09.2017 20:14

Zamislite sta radi Dodik narodnim parama kad ovaj Cubrilovic svojim bliskim prijateljima gradi vikendice gratis... toliko....

ODGOVORITE
Name

Slobo

28.09.2017 20:53

Vaskovica umjesto Lukaca!

ODGOVORITE
Name

MK

29.09.2017 08:58

SVE ĆE NJIH DODIK POSLATI NA VIŠEGODIŠNJE IZDRŽAVANJE KAZNE A ON ĆE U GRČKU DRŽAVNIM AVIONOM NA NEKI KOKTELČIĆ.PA ŽIVJELI PAPCI R.SRPSKE.

ODGOVORITE
Name

BOBA

29.09.2017 13:30

POZDRAV VASKOVIĆU.ČUBRILOVIĆ JE DUGO NA SCENI RS. ČOVIJEK KOJI JE FAKTIČKI KO MRTVAC KAD HODA. KAD PRIČA. BEZ HARIZME. BEZ KARAKTERA. VALJDA NAM TAKVI TREBAJU. ŠTO GORE TO BOLJE. PA NARODE POSMATRAJTE. NIJE BINO ŠTA JE ČUBRILOVIĆ PO FUNKCIJI BITNIJE BI BILO DA GA NAROD ONO SVOJSKI ANALIZIRA OD GLAVE DO PETE.ČOVIJE KAD PRIČA NIKO GA NE RAZUMIJE. FRFLJA SAM SEBI U NJEDRA.KAD NOSI FASCIKLE NA SJEDNICU VLADE JA GA DOŽIVIM KAO DA JE U SREZU A NE U PARLAMENTU .MRTVACA U DNS KOLIKO BOG HOĆE.SRETNO.

ODGOVORITE