EP: Tri utakmice, tri pobjede, Srbija u četvrtfinalu!

Odbojkašice Srbije pobedile su Belgiju u trećem meču grupne faze grupe D, Evropskog prvenstva sa 3-1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:21). Sjajne odbojkašice "overile" četvrtfinale! Samo jedan izgubljen set u tri meča grupne faze Evropskog prvenstva!

Ostali sportovi 24.09.2017 | 18:15
Srpske odbojkašice su pobedama nad Holandijom i Češkom obezbedile prvo mesto u grupi i prolaz u četvrtfinale, a pobeda nad Belgijom je taj plasman samo overila bez poraza.

Malešević je bila i najefikasnija u timu Srbije do kraja sa 17 poena, pratila ju je Jovana Stevanovi sa 15, a Stefana Veljković i Brankica Mihajlović su imale po 12.

Belgiji je gotovo čitav set donela Lisa Van Heke sa 23 poena, a Brit Herbots i Laura Hejrman su imale po 11 poena.

Protiv Belgije je početak bio odličan i nakon početnog opipavanja pulsa vrlo brzo su srpske igračice uspostavile kontrolu i povele. U tim trenucima je glavnu reč vodila Tijana Malešević, dok je na drugoj strani najbolja bila Lisa Van Heke.

Sve vreme su u prvom setu uspevale Srpkinje da čuvaju prednost, služio ih je i servis, a kada je na 23:20 proradio i blok delovalo je kao da je prvi set već osvojen.

Umesto toga, Belgijanke se vraćaju i nagoveštavaju da će se igrati u serijama. Prva do set lopti dolazi Srbija 24:22, ali ih ne koristi, rivalke to koriste i u igri na razliku odnose prevagu za prvi set koji dobijaju 26:24.

Srbija je i u drugi set ušla bolje, povela je sa 4:1 pa potom i 7:4, na početku isticala se Tijana Bošković, ali Belgija još jednom ne odustaje, vraća se u igru do 11:11 i potom se igralo poen za poen, sve dok servis nije počeo da služi naše odbojkašice, a Tijana Bošković bila tu da potvrdi osvajanje drugog seta i izjednačenje.

Belgija bolje startuje u trećem, vodi sa pet poena do 12:7, ali od 14:10 za Belgijanke kreće neverovatna igra Srbije koja preokreće na krilima Ane Bjelice koja uz Tijanu Malešević produžava seriju na 6:0 za 16:14.

Srbija je tada uspostavila kontrolu, povela i sa četiri poena, ali se Belgija još jednom vratila i ušlo se u tesnu završnicu seta 22:22, u kojoj je Srbija ipak izašla kao pobednik za preokret u meču.

Četvrti set je bio sličan kao i treći. Kontrolu i prednost je imala Belgija, vodila je sa četiri poena. Srbija se vraća energičnom i odličnom odbranom polja, počinje da koristi i kontre, pa Jovana Stevanović izjednačava već na 11:11.

Od tog trenutka Srbija prelazi u vođstvo koje ne ispušta do kraja i bez poraza prolazi u četvrtfinale.

Izabranice Zorana Terzića sada su slobodne do četvrtka, a za rivala će imati pobednika duela između drugoplasirane ekipe u Grupi B i trećeplasirane u Grupi C.

Za sada, to su Belorusija ili Ukrajina, ali videćemo da li će tako i ostati.