Srbi: Gruzijo, hvala! Kiks Irske u Tbilisiju!
Fudbaleri Gruzije i Irske odigrali su nerešeno 1:1 u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Gruzija častila Srbiju - kiks Irske! Reprezentacija Gruzije otkinula bod Irskoj, koja sada zaostaje dva boda za Srbijom u Grupi D. Island kiksao u Finskoj.
Fudbal 02.09.2017 | 23:00
Irci imaju dva boda manje pred duel u Dablinu u utorak, koji će verovatno i odlučiti direktnog putnika na Mundijal.
Irci su odlično počeli meč jer su već u četvrtom minutu došli do vođstva, zahvaljujući golmanu Gruzije Makaridzeu. Čuvar mreže istrčao je u prazno nakon jednog ubacivanja iz prekida, Dafi je to iskoristio i doneo prednost gostima.
Međutim, u 34. minutu Gruzija je stigla do izjednačujućeg izjednačenja, a strelac je bio Kaziašvili.
Irska je do kraja utakmice propustila nekoliko prilika i sada će protiv Srbije biti pod imperativom pobede.
Srbija nastavlja kvalifikacije u utorak u Dablinu, kada od 20.45 po našem vremenu gostuje Irskoj.
Srbija je sa ubjedljivih 3:0 savladala Moldaviju i izdvojila se na čelu Grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pošto je Irska osvojila samo bod u Gruziji.
Selekcija koji vodi Martin O'Nil odigrala je 1:1 sa Gruzijom u Tbilisijom, pa sada ima 13 bodova, odnosno dva manje od „orlova“, s kojima će se sastati u narednom kolu.
Reprezentacija Gruzije nije uspjela da savlada Irsku uprkos dobroj igri i terenskoj inicijativu, ali je uspjela da prvi put u njihovih devet međusobnih susreta napusti teren neporažena.
Nije se činilo da će tako biti na startu ovog meča, pošto je Dafi pogodio već u četvrtom minutu.
Golman Makaridze je loše reagovao, a defanzivac Brajtona poslo loptu glavom u mrežu za vođstvo gostiju.
Sredinom prvog poluvremaena Gruzija je imala dvije poluprilike, ali je lopta poslije prve otišla pored gola, a poslije druge Rendolf je dobro boksovao i otklonio opasnost. Golman Irske istakao se i nešto kasnije nakon šuta Kvekveskirija.
Gruzija je konačno stigla do izjednačenja u 34. Minutu poslije lijepe akcije i pogotka Kazaišvilija.
Drugo poluvrijeme počelo je prilikom Ananinzea koji je šutirao pored stative, a uprkos terenskoj inicijativi opasnije šanse imali su Irci.
Gruzija je napadala, Irska je bila opasna iz kontranapada, ali su redom promašivali, Long, Meklin i na kraju Mekgidi u sudijskoj nadoknadi.
Izvor: B92/mondo.ba

Komentari / 0
Ostavite komentar