US open: Švarcman iznenadio Čilića, Hrvat ispao!
Tipsarević i Troicki eliminisani sa US opena! Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki eliminisani su sa Otvorenog prvenstva SAD u dublu. Hrvatski teniser Marin Čilić neočekivano je ispao sa US opena pošto je u trećem kolu od njega bio bolji Dijego Švarcman sa 3:1 - 4:6, 7:5, 7:5, 6:4. Švarcman tukao šampiona iz 2014. godine.
Tenis 01.09.2017 | 21:40
Najbolji hrvatski teniser dobio je prvi set sa 6:4, a onda je izgubio sledeća dva u taj - brejku. U četvrtom setu je gubio 4:5, izborio 40-40 na Švarcmanovom servisu, ali nije uspeo da uzme set.
Pobedom nad Čilićem, Australijanac je po prvi puta u karijeri stigao do četvrtog kolo, na nekom Grend Slemu turniru.
Čilić je napravio čak 73 neiznuđene greške, pa je - iako je trijumfovao 2014. godine - završio takmičenje.
U osminu finala plasirao se Italijan Paolo Lorenci koji je rutinski savladao zemljaka Tomasa Fabijana sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:4.
Španac Paablo Karenjo Busta je bio bolji od Nikole Maija sa 3:0 - 6:3, 6:4, 6:3.
REZULTATI 1/16 FINALA US OPENA
ČETVRTAK:
Mau - Karenjo Busta 0:3 (3:6, 4:6, 3:6)
Fabijano - Lorenci 0:3 (2:6, 4:6, 4:6)
Švarcman - Čilić 3:1 (4:6, 7:5, 7:5, 6:4)
Šapovalov - Edmund 2:1 (3:6, 6:3, 6:3, 1:0), predaja
Tipsarević i Troicki eliminisani sa US opena! Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki eliminisani su sa Otvorenog prvenstva SAD u dublu
Oni su u u prvom kolu poraženi od indijske kombinacije Leandra Paesa i Purava Radža u dva seta, 1:6 i 3:6.
Indijci su do trijumfa došli posle samo 55 minuta igre.
Paes i Radža će u drugom kolu igrati protiv boljih iz duela australijsko-pakistanske kombinacije Sem Grot/Aisam Ul Hak Kureši, odnosno Rusa Karen Kačanov/Andrej Rublev.
Izvor: B92/mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar