Događa se: Čelsi i Arsenal su se dogovorili!

Pitanje je dana, a možda i sata kada će vezista "tobdžija" pojačati šampiona Premijer lige.  Čelsi dogovorio Oksa! Transfer od 40. 000. 000 evra na pomolu!

Fudbal 29.08.2017 | 18:00
Događa se: Čelsi i Arsenal su se dogovorili!
"Palo" je rukovanje, uz dogovor i transfer bi uskoro trebalo da bude ozvaničen.

Čelsi je dugo pregovarao sa Arsenalom i došao do cifre za koju će se klub sa Emirejtsa odreći krilnog ofanzivca Aleksa Okslejd Čemberlejnda (24) posle šest godina.

"Nijedan klub nije potvrdio, ali izvor Skaj Sportsa otkrio je da je iznos transfera dogovoren. Isti izvor rekao nam je prošle nedelje da će biti održan sastanak Arsena Vengera (menadžera Arsenala) i igrača i taj sastanak se jeste dogodio. Fudbaleru je ponuđen novi ugovor, 180.000 funti nedeljno, ali je to odbio", otkrio je "Skaj".

"Oks" ima još jednu sezonu ugovora i to će biti značajan faktor u čitavom poslu, jer Arsenal ne želi da izgubi svog univerzalca za džabe, više od šest godina nakon što ga je doveo iz Sautemptona.

"Informacija koju imamo je da Arsenal jeste spreman da ga pusti, a zainteresovane strane su Čelsi i Liverpul. Klub sa Enfilda okrenuo se drugim rešenjima i to dovodi do očiglednog zaključka. Transfer je dogovoren, ne znamo koliki je iznos, ali je nezvanično oko 35 miliona funti", javlja "Skaj".

Zašto bi Okslejd Čemberlejn uopšte želeo da napusti "tobdžije"? Prema saznanjima istog izvora, on oseća da ne igra dovoljno i da ga Venger ne koristi na poziciji na kojoj bi on hteo. Pod Vengerom, nastupao je na bočnim mestima, ali i u centralnom delu "veze".

Čelsi je dogovorio prelazak Aleksa Okslejda Čembrlena iz Arsenala na Stamford Bridž, javlja Skaj Sport i dodaje da je dogovorena visina iznosa koji će Plavci morati da iskeširaju, ali se ne ističe koliko je to tačno novca. Do sada se pominjala cifra od oko 40.000.000 evra.

Njemu inače ističe ugovor sledećeg leta.

Skaj piše da će veći deo medicinskih pregleda biti obavljen u trening centru engleske reprezentacije.

Inače, Čelsi će tako dovesti igrača koji je dao devet ligaških golova tokom šest sezona koliko je proveo u Arsenalu.

Konte je bio prilično očajan zbog toga kako je odrađen prelazni rok, pa onda i ne čude ovakvi potezi. Kada je video kakvi su mu igrači na klupi na meču protiv Evertona, bilo mu je jasno da mora da se pojača.

Okslejd Čembrlen je završen.

Za Oksa je bio zainteresovan i Liverpul, kao i Bajern i Mančester Siti, a sam igrač je želeo da napusti Tobdžije sa kojima je počeo da stagnira.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport

Komentari / 0

Ostavite komentar