ŠPA: "Petarda" Atletika!

"Jorgandžije" ubedljivo slavile na gostovanju Las Palmasu u drugom kolu Primere.  Kokeove lepotice upalile Atletikovu petardu na Kanarima! Madriđani surovi protiv Las Palmasa za prvenac - 5:1.

Fudbal 27.08.2017 | 10:30
Posle ne baš sjajnog početka sezone i remija protiv Đirone, Atletiko Madrid je u drugom kolu Primere zablistao.

Na gostovanju je napunio mrežu "do vrha" Las Palmasu. Slavile su "jorgandžije" rezultatom 5:1.

Oni su od starta pokazali da su na kanarska ostrva stigli po sva tri boda, budući da su u petom minutu meča već imali prednost od 2:0. Anhel Korija i Janik Fereira Karasko brzo su doneli prednost gostima, a onda su mreže mirovale sve do 58. minuta kada je Džonatan Kaljeri savladao golmana Jana Oblaka i vratio nadu domaćima u možda povoljan ishod.

Ipak, Koke je sa dva gola, u 62. i 75. minutu, i definitivno odlučio pitanje pobednika, a potom je Tomas dva minuta pre kraja stavio "tačku na i".

Las Palmas imao je priliku da ublaži poraz u 84. minutu, kada je Gabi skrivio penal, ali je odlični Oblak zaustavio šut Džonata Viere sa bele tačke.

Atletiko Madrid upisao je ovosezonski prvenac u Primeri i to na gostovanju kod Las Palmasa. Bilo je 5:1 za Jorgandžije u utakmici drugog kola španskog šampionata, a ekipa Dijega Simeonea demonstirala je silu i pokazala da polako, ali sigurno ulazi u ritam.

Gledajući skoriju istoriju gostovanja na Kanarskim Ostrvima za Atletiko predstavljaju prijatne izlete, a ovi je Madriđanima bila peta uzastopna pobeda u Las Palmasu.

Gosti su odmah stavili do znanja domaćinu da nema čemu da se nada. Već posle pet minuta Atletiko je imao dva pogotka prednosti. U trećem minutu Anhel Korea je promešao odbranu rivala i pogodio donji desni ugao. A dva minuta kasnije i Janik Karasko je uradio nešto slično pa je Atletiko mogao da igra mnogo, mnogo mirnije u nastavku utakmice.

Džonatan Kaljeri je pogotkom u 58. minutu probudio nadu navijača Las Palmasa, ali je onda sjajni Koke sa dva prepelepa gola istu potpuno ugasio i potvrdio pobedu koju je Tomas Parti u 88. minutu učinio još ubedljivijom.

Mogao je Las Palmas da ublaži poraz u 81. minutu, ali je Jan Oblak odbranio penal Džonatanu Vieiri.