Više požara u Hercegovini
Širom Hercegovine i danas je bilo aktivno nekoliko velikih požara, a najteža situacija bila je na području Nevesinja i Bileće, dok se vatra širi crnogoričnom šumom na području Gacka.
Republika Srpska 26.08.2017 | 18:16
Mještanin sela Bare Neđo Rupar kaže da prošle noći nije spavao i da je zvao u Nevesinje pa su došli vatrogasci, koji su ugasili požar, ali se,kako kaže, jutros ponovo aktivirao.
"Teren nije pristupačan i jedino ostaje čekati na ovom polju, nekako da se ugasi. Nema stoka gdje pasti. Nema ništa, vode ni stoci a ne da gasiš požar. Ako ne dođu ovi iz Nevesinja ništa, bruka", kaže on.
Nevesinjski vatrogasci već četiri dana gase požar u tom dijelu, ali ono što ugase vjetar ponovo rasplamsa jer teren je nepristupačan i vatra se ne može potpuno ugasiti. Pored toga kažu da više i ne broje koliko se dana ovog ljeta bore sa požarima u svojoj opštini, a dodatni problem im je što ih nema dovoljno. Požar u Barama ponovo je stavljen pod kontrolu, ali je u međuvremenu izbio novi na drugoj strani te opštine, uz put Nevesinje Gacko, tačnije kod Kovačica, gdje prijeti farmi krava.
Vatrogasac Predrag Vuković kaže da im je naporno i da je ovo četvrti dan na tom području.
"Naši su bili sionoć od dva do jutros. Onda smo ponovo dobili dojavu da je došlo blizu štala, kuća, a sada idemo to da radimo. Ja mislim da je ovo četvrti dan na ovom mjestu. Naporno je, nema nas puno koliko je Hercegovinu zahtvatio požar i ovo sve", kaže Vuković.
Zbog velikog požara koji se širi sa planine Snježnice opštinke vlasti Nevisinja tražile su pomoć helikopetra oružanih snaga, a zahtjev za helikopter poslat je i iz Gacka gdje je vatra zahvatila crnogoričnu šumu na planini Baba. Teška situacija je u Bileći gdje vatrogasci pokušavaju da stave pod kontrolo čak šest požara.
U Trebinju I Ljubinju situacija je pod kontrolom, dok u Berkovićima danas nije bilo intervencija. Tokom dana izbila su dva požara kod Trebevića u blizini sela Studenkovići, a na terenu su vatrogasne ekipe i zatražena je pomoć i šumarskih službi. Probleme sa požarima imaju i širom BiH. Vatra se širi u opštini Drvar gdje su tražili, takođe, pomoć helikoptera Oružanih snaga, koji je jutros gasio vatru na lokaltite Čvrsnice u opštini Posušje, a potom i Rujišta kod Mostara.
BN televizija

Komentari / 2
Ostavite komentarPozar
26.08.2017 18:59STVARNO SU OVI POZARI OJADJLI OVAJ KRS I NAROD.NIJE OVAKO BJLO NIKADA.PRICAMO O AKTIMA i PROBLEMIMA ALI OVE VLADE F BIH,RS, SM, BEZBJEDNOSNE AGENCIJE DAJTE OKUPITE SE I DONOSTE NEKA RJESENJA.UHVACEN PIROMAN KRIJU SE IMENA NEMA ODGOVORNOSTI, STA SE DESAVA SA ZAKONODAVSTVOM,SVI DOBIJU LUDACKE PAPIRE , RESURSI OS BiH SU OGRANJCNI LJUDI VRSE NALETE HELIKOPTERIMA GASE, ALI OVAJ TEMPO NECE IZDRZATI.OVE NOVOSTVORENE CUVARE RS STO STE ZAPODLILI NA GASENJE AKO IM SMIJETE NARESITI
ODGOVORITEPokradeno
26.08.2017 19:30Sto nije pokradeno izgorice.
ODGOVORITE