PL: Arsenal ispred Junajteda, "Tobdžije" prijete Sitiju!

Fudbaleri Arsenala savladali su u gostima ekipu Sautemptona 2:0 (0:0, u zaostalom meču 26 kola Premijer lige.  Živ je Arsenal! Tobdžije tukle Sautempton, ponovo su na tri boda od Lige šampiona. . .

Fudbal 10.05.2017 | 23:30
Golove za "Tobdžije" postigli su Aleksis Sančes u 60. minutu i Olivije Žiru u 83. Srpski fudbaler Dušan Tadić igrao je do 80. minuta za domaći tim.

Izabranici Arsenala Vengera ovim trijumfom preskočili su Mančester Junajted na tabeli i nalaze se na petoj pozicija sa 66 bodova, bodom više od "Crvenih đavola".

Tri su iza Sitija, koji je na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.Sautempton nije uspeo da ostvari trijumf ni na ovom meču i sa 42 boda su deseti na tabeli.

Prvu i najbolju šansu na meču imale su ’Tobdžije’ u 15. minutu meča. Veliku šansu propustio je Aron Remzi kada je u šesnestercu iz prve šutirao volejom, ali je lopta prošla pored stative.

Do kraja prvog dela meča ekipe nisu ozbiljnije pripretili, pa su na odmor otišle najnepovoljnijim rezultatom – bez golova.

Prvo poluvreme obeležila je povreda Aleksa Okslejda Čemberlejna, koji je teren morao da napusti u 36. minut, a njega je zamenio Ektor Beljarin.

Arsenal je do vođstva stigao u drugom poluvremenu. Ekipa Arsena Vengera povela je u 60. minutu golom Aleksisa Sančesa.

Čileanac je svoju sjajnu solo akciju završio odličnim udacem unutar šesnaesterca i Frejzer Foster nije mogao ništa uradi.

U nastavku meča londonski tim je bio opasniji protivnik, a konačan rezultat na „Sent Meris“ stadionu postavio je Olivije Žiru u 83. minutu, koji postiže gol glavom posle Remzijeve asistencije.

Arsenal u sledećem kolu gostuje Stouku, a Sautempton ekipi Midlzbroa. Do kraja sezone preostala su još tri kola.

Nada i dalje tinja! Posle Junajteda, pao je Sautempton (2:0) i Arsenal je opet u igri za Ligu šampiona! Tri boda na tri kola do kraja zvuči kao prilično veliki zaostatak, pogotovo ako morate da jurite jedan Mančester Siti, ali ne zaboravite da je tu i Liverpul koji ima meč više, tako da tim iz Londona Redsima može da priđe na bod.

Arsenal je večeras srušio neke nezgodne tradicije na Sent Meriju. Recimo, Arsen Venger na ovom stadionu ima jedva 25 odsto uspešnosti (dva dobijena meča od osam, otkako je došao u Englesku), a na prethodna dva susreta Tobdžije su glatko izgubile u Sautemptonu (računajući Premijer ligu) i to bez postignutog gola. Na svu svoju muku, promenljivu formu, pa imperativ pobede zbog borbe za Ligu šampiona, Arsenal je imao i ta neka istorijska opterećenja koja je uspeo da prevaziđe i slavi jako važnu pobedu.

Daleko od toga da su domaći bili nezainteresovani za ovaj okršaj, ali osetna je bila razlika u pristupu. Ona najminimalnija, koja na ovako visokom nivou često prevagne. Jednostavno, gosti su sa mačem pod grlom - jer za njih će sezona biti potpuno katastrofalna ako se ne domognu četvrtog mesta i kvalifikacija za LŠ - bolje trčali i više se trudili (da prežive).

Najbolji strelac Arsenala i čovek koji nosi Vengerov tim čitave sezone - Aleksis Sančezbio je ključni čovek i danas. Čileanac je u 59. minutu postigao lep pogodak za vođstvo (njegov 20. u sezoni, prvi igrač od van Persija 2011. koji je postigao 20 ili više golova za Tobdžije), a onda je sedam minuta pre kraja iskreirao akciju posle koje je definitivno rešeno pitanje pobednika. Poslao je divnu loptu na rogalj peterca, Ramzi je glavom prosledio u srce istog, a tamo se našao rezervista Žiru i svojim desetim golom u sezoni stavio tačku na ovaj duel - 2:0.

Naš Dušan Tadić igrao je do 80. minuta, kada ga je zamenio Džej Rodrigez.

Kada je u pitanju raspored do kraja ni Siti ni Arsenal nemaju bogzna kako teške rivale. Građane čekaju dueli sa Lesterom i Vest Bromvičom kod kuće, odnosno sa Votfordom na strani, dok Tobdžije idu na megdan Stouku, a dočekuju Sanderlend i Everton. Liverpulu je ostalo još gostovanje Vest Hemu i Midlzbro na Enfildu. Po trenutnoj tabeli, u trci za poziciju broj četiri je i Mančester Junajted, ali mnogo je realnije da MurinjoviĐavoli Ligu šampiona obezbede osvajanjem Lige Evrope...