Finale: Bosna izjednačila protiv Igokee!

Košarkaši Bosne savladali su Igokeu sa 76:71, u drugoj utakmici finala prvenstva Bosne i Hercegovine i tako poravnali rezultat u seriji na 1:1.

Košarka 10.05.2017 | 22:20
Gosti su utakmicu otvorili dosta dobro, trojkama Strahinje Mićovića i Vuka Radivojevića, za rano vođstvo od 6:0.

U nastavku izabranici Dušana Gvozdića uspeli su da preokrenu i da trojkom Residovića na kraju prve četvrtine povedu 18:14.

Bosna je nastavila tamo gde je stala krajem prve četvrtine i na poluvreme odlazi sa sedam poena prednosti. Toko treće četvrtine Jošilo i Dordević su držali prednost domaćina, pa su poslednju deonicu dočekali sa šest poena prednosti 59:53.

Tokom četvrte četvrtine Igokea je uspela da priđe Bosni prvi put još od početka druge četvrtine, pošto je poenima sa linije za slobodna bacanja Robinson izjednačio.

Međutim, u poslednjih pet minuta, domaći košarkaši predvođeni Jošilom i Vasiljevićem prave seriju 11:4, posle koje gosti nisu uspeli da se vrate u utakmicu.

Kod domaćih košarkaša Jošilo je postigao 17 poena, Vasiljević je dodao 12, dok je Đorđević ubacio 11 poena.

U poraženom sastavu Vuk Radivojević je bio najefikasniji sa 17 poena, Robinson je postigao 13, dok je dabl-dabl učinak ostvario Milošević sa deset poena i 12 skokova.

Treća utakmica finala plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovina na programu je u subotu od 18 časova.