PL: Lazar Marković ponovo pogodio, Hal "iznad crte"!

Reprezentativac Srbije postigao vodeći gol za "tigrove" protiv Votforda.

Fudbal 22.04.2017 | 19:30
Bez timova iz gornjeg dela tabele počelo je 34. kolo Premijer lige, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Borba za opstanak je u punom jeku, a domaćini su uspeli da dođu do vrednih bodova.

Hal, Svonsi i Bornmut upisali su važne "trojke", dok je Midlsbro 17. porazom u sezoni najavio povratak u Čempionšip, kako stvari stoje zajedno sa Sanderlendom.

U zoni ispadanja trenutno je i Svonsi, uprkos pobedi nad Stoukom 2:0. Rezultat "labudova" nije došao do izražaja, pošto je i Hal slavio protiv Votforda istim rezultatom.

"Tigrovi" su uspeli da pobede iako su već od 25. minuta igrali bez isključenog Naisea. Radost domaćih igrača i navijača najavio je Lazar Marković, reprezentativac Srbije na pozajmici iz Liverpula, kada je u 62. minutu matirao Gomeša za svoj drugi gol u žuto-crnom dresu. Prvo je šutirao glavom u padu i pogodio prečku, ali je uspeo da se brzo podigne i prvi stigne do lopte...

Konačnih 2:0 postavio je Sem Klukas u 71. minutu.

Pomenuti Midlsbro doživeo je ubedljiv poraz od Bornmuta u gostima - 0:4. Već u 16. minutu gosti su gubili dva gola razlike, a zatim su u 20. ostali bez isključenog Ramireza, posle čega je pitanje pobednika postalo jasno...

Derbi dana, barem po plasmanu na tabeli, između Vest Hema i Evertona, završen je bez golova.