PL BiH: Radnik pao protiv Slobode u prvom minutu!

Duel u Bijeljini odlučen nakon 53 sekunde!

Fudbal 08.04.2017 | 19:00
Duel Radnika i Slobode na Gradskom stadionu u Bijeljini bio je veoma bitan u borbi za četvrto mjesto, odnosno poziciju koja će vrlo vjerovatno na kraju sezone značiti izlazak na međunarodnu scenu.

Tuzlaci su ga bolje otvorili i poveli već nakon 53 sekunde igre, kada je mrežu Mladena Lučića zatresao Ismar Tandir. Bio je to njegov već treći pogodak na šest mečeva u dresu Slobode.

Gosti su do kraja uspjeli sačuvati prednost i u Tuzli odnijeti tri izuzetno vrijedna boda. Sloboda sada ima samo bod zaostatka za Bijeljncima i treba očekivati veliku borbu do kraja sezone za četvrtu poziciju.

RADNIK - SLOBODA 0:1 (0:1)

RADNIK: Lučić, Stojanović, Beširević, Vasić (53. Janković), Zeljković, Obradović, Ostojić, Kosorić, Đurić (76. Ademović), Okić, Šerbečić. Trener: Nebojša Milošević.

SLOBODA: Erić, Škahić, Salihović, Efendić, Ziljkić, Ordagić, Lazevski (46. Subić), Tandir (74. Smajić), Stjepanović, Zec, Kalezić (59. Grahovac). Trener: Vlado Jagodić.

LIGA ZA PRVAKA - 3. KOLO:

Radnik - Sloboda 0:1 (0:1)
/Tandir 1/

Željezničar - Krupa (20:00 - Edin Jakupović, Bihać) - BHT1

U nedjelju:

Sarajevo - Zrinjski (19:00 - Zoran Grbić, Prijedor) - Arena sport 1

TABELA: Zrinjski 49, Željezničar 48, Sarajevo 47, Radnik (+1) 39, Sloboda (+1) 38, Krupa 33.

U Ligi za opstanak najzanimljiviji meč odigran je u Vitezu. Široki Brijeg vodio je od 10. minuta golom Čabraje, da bi na 1:1 izjednačio iskusni Zoran Kokot u 28. minutu. U nastavku nije bilo golova, pa su Širokobriježani nakon dva trijumfa u Ligi za opstanak prvi put ostali bez kompletnog plijena.

U Doboj-Kaknju dva puta su vodili gosti iz Sarajeva, ali je susret završen bez pobjednika. Gol Mladosti donio je Goran Brkić sa 11 metara u samom finišu susreta.