TUR: Pašće snijeg - Adebajor dao gol poslije 329 dana!

Abubakar sačuvao Bešiktaš! Prethodni gol dao je u aprilu 2016. godine u dresu londonskog Kristal Palasa.  Potez dana: Hokus pokus dribling Abubakara bacio u senku i dva gola koja je dao! Ovo se ne viđa često u fudbalu.

Fudbal 13.03.2017 | 12:00
Desilo se i to čudo, Emanuel Adebajor je postigao gol i to posle 329 dana pauze! Ekipa Istanbul Bašakšehira pobedila je kao gost Konju ubedljivo sa 3:0 u 24. kolu turske Superlige i nastavio borbu za šampionsku titulu sa Bešiktašem koji je iščupao remi 2:2 protiv gostujućeg Kajzerija.

Adebajor je danas bio strelac drugog gola za Bašakšehir u 55. minutu, ali to mu i nije bilo preterano teško jer je bio sam na protivničkom petercu. Prethodni gol dao je u aprilu 2016. godine u dresu londonskog Kristal Palasa.

Strelac vodećeg pogotka za najprijatnije iznenađenje turskog šampionata ove sezone bio je Jalcin Ajuhan u 15. minutu. Treći gol za goste dao je Čengiz Under u poslednjim trenucima utakmice.

Ekipa Bašakšehira sada zaostaje samo dva boda za braniocem titule, Bešiktašom.

Istanbulski crno-beli večeras su osvojili bod u završnici utakmice zahvaljujući Vensanu Abubakaru. On je u 88. minutu zatresao mrežu Kajzerija, a isti igrač je i u 56. minutu doveo Bešiktaš u vođstvo.

Međutim, između njegova dva gola, Kajzeri je bio bolji rival i to je umeo da naplati na pravi način. Umut Bulut je izjednačio u 64. minutu, a vođstvo i potpuni preokret Kajzeriju doneo je Bek autogolom osam minuta pre kraja utakmice.

Potez dana: Hokus pokus dribling Abubakara bacio u senku i dva gola koja je dao! Ovo se ne viđa često u fudbalu...

Vensan Abubakar je spasao Bešiktaš poraza od Kajzerija. Bio je najbolji pojedinac meča, postigao dva gola, ali ono čime je posebno oduševio je dribling koji je napravio.

Kamerunac je u četvrtak postigao jedini gol za remi u Pireju protiv Olimpijakosa u osmini finala Lige Evrope. Danas je doveo Bešiktaš u vođstvo prpotiv Kajzerija, a potom ga fenomenalnim golom u 88. minutu spasao jer su gosti napravili preokret i vodili sa 2:1.

Ali sve to je ostalo u senci jednog prelepog poteza...

Abubakar je već u trećem minutu izveo čaroliju poznatiju kao hokus-pokus dribling. Gostujućem fudbaleru Emreu Kašu ništa nije bilo jasno i nije mogao da se „opasulji“ posle Abubakarovog driblinga. Čak ni da ga sruši iako je to hteo...

Čarolija! Za ovakve stvari je u Bešiktašu zadužen Rikardo Kvarežma, ali i Abubakar je pokazao da ume da izvodi trikove...