Video - RUS: Spartaku samo bod, Luiz Adrijano pogodio na debiju!

Lider nije iskoristio remi u derbiju CSKA - Zenit.

Fudbal 06.03.2017 | 13:30
Radovali su se navijači Spartaka posle remija u derbiju između CSKA i Zenita (0:0), znali su da je to fantastična šansa za njihove mezimce da pobegnu dodatno glavnim rivalima u trci za titulu, ali isto tako su znali i da protiv Krasnodara na strani neće biti nimalo lako. I nije bilo. Spartak nije uspeo da pobedi na vrućem gostovanju.

I pored dva vođstva ekipa Masima Karere stigla je samo do boda koji znači da rastojanje u odnosu na Zenit ostaje plus pet, a u odnosu na CSKA plus osam.

Moskovljani su poveli prelepim golom Fernanda iz slobodnog udarca sa više od 25 metara. Bio je to pravi projektil. Tašči je imao nesreću da na pogrešno mesto postavi nogu u 15. minutu, pa je zatresao sopstvenu mrežu posle jednog napada domaćih, a novu prednost gostima doneo je na svom debiju za Spartak Luiz Adrijano. Igrao se 54. minut.

Spartak je sigurno gazio ka osvajanju nova tri boda, ali u 71. minutu dosuđen je penal za Krasnodar. Smolov je preuzeo odgovornost i pogodio - 2:2.