Završeno EP: Srbiji jedna medalja, Poljacima 12!

Evropsko dvoransko prvenstvo u atletici, 34. po redu, završeno je u Beogradu, a Srbija je osvojila jednu medalju.

Ostali sportovi 06.03.2017 | 11:15
Donela ju je Ivana Španović, koja je odbranila titulu prvaka Evrope u skoku u dalj, ličnim i nacionalnim rekordom, te trećim rezultatom svih vremena u dvorani.

Najuspešnija reprezentacija u Beogradu bila je Poljska, koja je osvojila ukupno 12 odličja od čega sedam zlatnih, jednu srebrnu i četiri bronzane.

Druga je Velika Britanija sa deset medalja: pet zlatnih, četiri srebrne i jednu bronzanu. Iza Velike Britanije je selekcija Nemačke, čiji su atletičari osvojili devet odličja.

Naredno Evropsko dvoransko prvenstvo u atletici održaće se za dve godine u Glazgovu.

Aša Filip najbrža na 60 metara

Britanska atletičarka Aša Filip osvojila je zlatnu medalju u trci na 60 metara.

Filip je stazu pretrčala za sedam sekundi i šest stotinki, što je njen novi lični rekord ali i najbolji rezultat u Evropi ove sezone.

Srebrnu medalju osvojila je Olesija Povh iz Ukrajinke rezultatom od sedam sekundi i 10 stotinki.

Isti rezultat ostvarila je i Eva Svoboda iz Poljske, ali se ona okitila bronzanom medaljom.

Poljak Bednarek najbolju u skoku u vis

Poljski atletičar Silvester Bednarek osvojio je zlatnu medalju u skoku u vis.

Bednarek je do zlata stigao skokom od dva metra i 32 centimetra.

Britanski atletičar Robi Grabaz osvojio je srebrnu medalju rezultatom od 2,30 metara, što je ujedno i njegov najbolji rezultat u sezoni.

Bronza je otišla u ruke Belorusu Pavelu Seliverstau koji je preskočio visinu od 2,27 metara.

Poljak Kščot najbolji u Evropi na 800 metara

Poljski atletičar Adam Kščot osvojio zlatnu medalju u trci na 800 metara.

Kščot je finalnu trku završio za minut, 48 sekundi i 87 stotinki i tako došao do treće zlatne medalje u karijeri na Evropskim dvoranskim prvenstvima.

Srebrnu medalju osvojio je Danac Andreas Bube sa 45 stotinke zaostatka za Poljakom, dok se bronzanim odličjem okitio Španac Alvaro De Ariba.

Evora odbranio titulu u troskoku

Portugalski atletičar Nelson Evora osvojio je zlatnu medalju u troskoku.

Evora je titulu dvoranskog šampiona Evrope odbranio skokom od 17 metara i 20 centimetra.

Srebrnu medalju osvojio je 40-godišnji Italijan Fabricijo Donato rezultatom od 17 metara i 13 centimetra.

Bronzana medalja je otišla u ruke Nemca Maksa Hesa, koji je skočio 17,02 metra.

Španac Mešal osvojio zlato u trci na 3.000 metara

Španski atletičar Adel Mešal osvojio je zlatnu medalju u trci na 3.000 metara.

Mešal je pobedio rezultatom 8:00,60 minuta. On je u samoj završnici uspeo da odbije napade Norvežanina Henrika Ingebrigsena i pobedi.

Ingebrigsen je osvojio srebro rezultatom 8:00,93, dok je bronzu osvojio Nemac Ričard Ringer sa 8:01,01 minuta.

Mjur osvojila zlato i na 3.000 metara

Britanska atletičarka Lora Mjur osvojila je zlatnu medalju na 3.000 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Mjur je do zlata stigla rezultatom od osam minuta, 35 sekundi i 67 stotinki, što je novi rekord šampionata.

Britanki je ovo drugo najsjajnije odličje u Beogradu, pošto je slavila i na 1.500 metara.

Srebrnu medalju osvojila je Jasemin Džan iz Turske (8:43,46), a u Britaniju je otišla u bronza koja je pripala Ejliš Mekolag (8:47,43).

Finalnu trku obeležile su Mjur i Džan koje su se vrlo brzo odvojile od ostatka takmičarki i tračale su rame uz rame do krug i po pre kraja. Mjur je tada krenula u finiš, što Džan nikako nije mogla da isprati.

Mjur je rekla je da je srećna što je u Beogradu osvojila dve zlatne medalje i dodala da je uoči trke znala da će joj Turkinja Jasemin Džan biti najveća rivlaka.

"Znala sam da će Džan biti najveća rivalka, da će biti teška trka s njom. Zato je i ona od starta nametnula ritam. U svakom slučaju, presrećna sam zbog druge medalje", rekla je Mjur novinarima u Beogradskoj areni.

"U poslednih 200 metara sam krenula najjače što sam mogla, a to sam tek shvatila kada sam prošla kroz cilj. Presrećna sam što sam deo britnaskog atletskog tima kom ovde u Beogradu ide jako dobro", kazala je Britanka.

Švajcarkinja Bišel odbranila zlato na 800m!

Švajcarska atletičarka Selina Bišel odbranila je zlatnu medalju u trci na 800 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Ona je u finalnu trku završila za dva minuta i 38 stotinki i tako postavila novi nacionalni rekord. Srebrnu Britanka Šelajna Oksana-Klark, koja je iza pobendica bila samo stotinku.

Bronzano odličje osvojila je Anita Hinriksdotir sa Islanda, koja je bila gotovo sekund iza pobendice.

Trku je obeležila uzbduljiva i neizvesna završnica između Bišel i Oksane-Klark.

Britanka je u poslednjih 100 metara pokupala da pretekne Švajcarkinju, ali je aktuelna šampionke Evrope ipak u fotofinišu uspela da trijumfuje.