ITA - Kup: SMS i Imobile za nebesko plavu noć u Rimu!
Lacio golovima Milinković Savića i Imobilea pobijedio Romu 2:0 u polufinalu Kupa Italije. Raduje se nebeskoplavi deo Rima! Lacio ujeo Vučicu, finale je na vidiku! Simone Inzagi je preslišao starijeg kolegu Lučana Spaletija, nekoga ko sa sobom nosi prefiks vrsnog taktičara, ali je večerašnju bitku dobio talentovani strateg Nebeskoplavih - 2:0.
Fudbal 01.03.2017 | 23:21
U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Italije Lacio je savladao Romu 2:0, golovima Milinković Savića i Imobilea.
Tako su prekinuli niz od četiri pobjede Rome u posljednjih pet utakmica u svim takmičenjima. Lacio je posljednju pobjedu protiv Rome slavio još u sezoni 2012/2013 takođe u Kupu.
Za pobjedu se može reći da je zaslužena pošto je Lacio bio mirniji i ono što je bitno u ovakvim utakmicama u kojima nema puno prilika, svoje je iskoristio.
Roma je previše bila gorda, Roma je večerašnji rimski derbi u polufinalu Kupa Italije dočekala kao izraziti favorit nakon serije sjajnih rezultata i pobede nad Interom u Milanu, ali Roma Olimpiko napušta pognute glave. Lacio je očitao lekciju velikom rivalu, iskoristio sve svoje prednosti i došao do velike prednosti pred revanš, koji je na programu 5. aprila - 2:0 (1:0).
Simone Inzagi je preslišao starijeg kolegu Lučana Spaletija, nekoga ko sa sobom nosi prefiks vrsnog taktičara, ali je večerašnju bitku dobio talentovani strateg Nebeskoplavih. Mlađi od braće Inzagi je pustio rivalu posed lopte i samo prividnu kontrolu igre, strpljivo je sačelap svoju šansu i dočekao je u 29. minutu, kada su Felipe Anderson i Sergej Milinković Savić krunisali jedan u nizu kontranapada, uz egzekuciju srpskog veziste.
Roma je tada bila prinuđena da juri prednost protivnika, ali kako je vreme odmicalo opasnosti po gol Tomasa Strakoše je bilo sve manje. Sve vreme na polovini Vučice lukavo je pretio Ćiro Imobile, konstantno je bio opasan po gol Alisona, a onda je Inzagiodradio ključan poez na meču. Najboljeg igrača svog tima Felipea Andersona izveo je u 67. minutu, a u vatru ubacio svežeg Baldea Keitu, koji mu je za ukazano poverenje uzvratio u 78. minutu.
Tamnoputi golgeter Nebeskoplavih protutnjao je kao brzi voz pored Kostasa Manolasa, a onda na pravom mestu pronašao Imobilea, koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu ljutog rivala i došao do kapitalne prednosti u ovom dvomeču.
Roma je prva zaprijetila. Džeko je u trećem minutu šutirao, ali je njegov pokušaj izblokiran. Nastavili su se pritisci ovog puta gostujućeg tima, ali bez konkretnijih šansi.
Lacio je prvi put “pokazao zube” nakon deset minuta igre. Marko Parolo je ušao u šesnaesterac Rome i iznudio korner.
Roma je imala dobru priliku poslije 15 minuta igre. Manolas je iz izgledne situacije šutirao glavom, ali je golman Lacija bio siguran.
Poslije pet minuta igre slična situacija pred golom Rome. Sergej Milinković Savić je bio najviši u skoku i njegov pokušaj je odbranio golman Alison, dok je standardni čuvar mreže Vojćek Ščešni ostao na klupi.
Roma je ubrzo uzvratila preko Niangolana. Ono što je za vikend pogađao protiv Intera, večeras nije na Olimpijskom stadionu u Rimu.
Potom ispred šesnaesterca Rome driblerske sposobnosti demonstrira Ćiro Imobile, ali bez veće opasnosti po gol Rome.
Ipak bio je to nagovještaj velikog slavlja domaćih navijača.
Reprezentativac Srbije Sergej Milinković – Savić je postigao gol nakon pola sata igre i tako na najljepši način krunisao odličnu igru.
Kao rasni napadač je reagovao na asistenciju saigrača i postigao lijep pogodak. Manolas je prethodno izgubio loptu na sredini terena i Lacio je nakon dva poteza došao u situaciju da zaprjieti. Parolo je asistirao,a Milinković - Savić sa sedam metara poslao loptu u mrežu.
Najbolju situaciju za izjednačenje imao je Edin Džeko. Najbolji strijelac Rome uspio je primiriti loptu u petercu Lacija, ali nije uspio postići pogodak te se na odmor otišlo prednošću Lacija 1:0.
U drugom poluvremenu bez većih uzbuđenja do 60. minuta. Lacio odnosno Imobile je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov pokušao otišao pored gola.
Trener Rome Spaleti prvi je mijenjao. U 63. minutu umjesto Paredesa je ušao Peroti, koji je ofanziciji igrač i igrač, koji ima više smisla za postizanje golova.
Tri minuta kasnije velika prilika za Romu. Edin Džeko je najviši u skoku i pravo je čudo kako iz peterca nije uspio postići izjednačujući gol. Lopta je otišla tik preko prečke, a svi u Romi su se uhvatili za glavu.
Nakon pritiska Roma reaguje izmjenom i Simone Inzagi. Čvrsti Keita je ušao umjesto Andersona. Na drugoj strani El Šaravi je zamijenio Mohameda Salaha, koji se puno trudio, ali nije bilo većeg efekta.
Na drugoj strani novi gol za Lacio. Dao ga je Ćiro Imobile, ali sudije su pokazale iz ofsajda tako da je ostalo 1:0.
Kako se meč bližio kraju i igrači Rome su bili sve nervozniji te je žuti karton zaradio Strotman. Na drugoj strani golman Lacija Strakoša je takođe “požutio”.
I onda u 79. minutu novi gol za Lacio. Raspoložen za igru u srijedu uveče bio je Ćiro Imobile. Keita je asistent, a Imobile je postigao drugi gol za Lacio, koji ove sezone odlično igra u Kupu. Nisu poraženi u posljednjih 10 od 11 utakmica.
Ponovo je Roma primila gol iz peterca.
Nakon ovog gola Simone Inzagi je počeo polako da “zatvara” utakmicu. Umjesto Lukakua ušao je Kreko.
Roma je u finišu pokušala na sve načine doći do gola. Niangolan je imao odličnu prilIku. Iz punog trka odlično je šutirao, ali je golman domaćih loptu poslao u korner.
U finišu meča priliku je dobio i legenda Rome Frančesko Toti, koji je u igru ušao umjesto Peresa.
Kup Italije, polufinale:
Lacio – Roma 2:0 (1:0)
/ Milinković Savić 30, Imobile 79/
Juventus – Napoli 3:1 (0:1)
/Dibala 47 penal, 69 penal, Iguain 64 – Kaljehon 36/
Revanč mečevi igraju se 5. aprila.
Izvor: mondo.ba/mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar