On je kao vino - Zlatan prije i poslije 30. godine...!
Zlatan Ibrahimović nastavlja da zatvara usta kritičarima koji su sumnjali da može da uspe u Engleskoj.
Fudbal 28.02.2017 | 15:30
Nakon Holandije, Italije, Španije i Francuske proteklog leta je stigao na Ostrvu, ali su mnogi sumnjali da će u poznim igračkim godinama moći da bude koristan Mančester Junajtedu.
Međutim, on je na 38 utakmica postigao 26 golova, prvi je 35-godišnjak sa najmanje 15 u Premijer ligi, a u nedelju je sa dva pogotka doneo "Crvenim đavolima" prvi trofej u sezoni – Liga kup.
Ibrahimović je pokazao da je kao vino, što je stariji to je bolji. To najbolje pokazuje njegova statistika. Do 30. godine Šveđanin poreklom iz BiH je na 529 utakmica postigao 232 gola. Posle 30. je na 300 utakmica dao 256 golova.
On ima opciju u ugovoru da ostane na Old Trafordu i sledeće sezone, ali će to umnogome zavisito od toga da li će Junajted izboriti plasman u Ligu šampiona, čije je osvajanje Zlatanov prioritet pre penzionisanja.
"Ako bude bilo potrebno, navijači Mančester Junajteda mogu da dođu ispred njegove kuće i ostanu tu celu noć. Ja nikad nikoga ne molim, mislim da bi oni to uradili kako bi ga ubedili da ostane. Svi želimo da ostane kod nas još jednu sezonu i mislim da će Zlatan pristati. Bili biste smešni ako u 35. godini dođete u Englesku, a ne verujete da možete da napravite nešto veliko. Zaista je veliki izazov doći u takvu ligu, u klub kao što je Mančester Junajted. Kada donesete takvu odluku, onda znate da ste spremni", rekao je menadžer Junajteda Žoze Murinjo.
Izvor: B92
Komentari / 0
Ostavite komentar