LE - Olimpijakos pregazio Osmanli: Iranac zaledio Ankaru!

Prvak Grčke rutinski do osmine finala Lige Evrope!

Fudbal 23.02.2017 | 19:10
Vrhunski je Olimpijakos odradio večeras gostovanje u Ankari, gde je tukao Osmanli u revanšu sa čak 3:0 i obezbedio prolaz u osminu finala Lige Evrope.

Posle mršavih i nezanimljivih 0:0 u Pireju prošle nedelje ekipa Paula Benta prosto je pregazila turskog predstavnika večeras, a sva tri pogotka atinski crveno-beli postigli su u drugom poluvremenu. Sjajno su se u prvih 45 minuta branili igrači Olimpijakosa, a čim je krenuo drugi deo, posle lepe akcije, Ansarifard je već u 48. minutu matirao odbranu domaćina.

Turski tim je poželeo da se što pre vrati u igru, ali nije imao šanse. Sjajne kontre Olimpijakosa prosto su sahranile Osmanli, a posle drugog gola Eljunusija u 70. bilo je jasno da je grčki šampion ide dalje. Drugim golom na meču maestralni Iranac Ansarifardstavio je tačku na ovaj meč u 86. minutu i omogućio Atinjanima ubedljivu i zasluženu pobedu.