ITA: Inter siguran, Ljajić strelac u goleadi Torina!

Inter rutinski, gol Ljajića u egzibiciji Torina! Fudbaleri Intera savladali su Empoli (2:0) u 24. kolu Serije A, dok je Torino vodio 5:0 protiv Peskare, a onda za kratko vreme primio čak tri pogotka.

Fudbal 12.02.2017 | 18:45
Inter je u nedelju popodne zabeležio 14. pobedu ove sezone u Seriji A i pokazao da nije odustao od plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ako Lacio ne uspe da osvoji sva tri boda, "nerazuri" će posle 24. kola biti na željenoj, četvrtoj poziciji i to na osnovu bolje gol-razlike od odlične Atalante.

Milanski tim je od početka utakmice nametnuo žestok tempo i napadao prema golu Lukaša Skorupskog, koji je već u 10. minutu bio na "mukama" poslije udarca Rodriga Palasija.

U 14. minutu je poljski golman morao da vadi loptu iz mreže posle gužve u kaznenom prostoru, u kojoj se najbolje snašao Eder - 1:0.

Imali su izabranici Stefana Piolija do odlaska na odmor još nekoliko povoljnih prilika, ali se nisu snašli Roberto Galjardini i Danilo D'Ambrosio.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu, Empoli je mogao da izjednači preko Radeta Krunića, koji se našao "oči u oči" sa Samirom Handanovićem, ali je slovenački golman odlično odbranio.

Kazna za promašaj usledila je samo minut kasnije - Eder je sjajno centrirao na "drugu" stativu, a Antonio Kandreva povisio na 2:0, čime je i overio nova tri boda za crno-plave.

Torino je završio posao protiv "fenjeraša" Peskare praktično u prvih 15 minuta, tokom kojih su se u strelce upisali Jago Falke, Arlind Ajeti i Andrea Beloti (3:0).

Za ukupno sat vremena igre su "bikovi", srpskog trenera Siniše Mihajlovića, poveli 5:0, a jedan od pogodaka postigao je i internacionalac iz Srbije Adem Ljajić. Bio je to njegov šesti gol ove sezone.

Peskara je u poslednjih 15 minuta uspela da postigne čak tri pogotka, ali je njen deficit bio toliki, da je i ta mini "eksplozija" bila dovoljna samo da se ublaži poraz.

Napadač Kjeva Roberto Ingleze je "het-trikom" protiv Sasuola (1:3) osigurao vrednu pobedu "letećim magarcima" iz Verone, a identičnim rezultatom je bodove osvojila i Atalanta u Palermu (1:3).

Lider Juventus u večernjem terminu gostuje Kaljariju na Sardiniji, a derbi kola na programu je tek u ponedeljak, kada se na rimskom "Olimpiku" sastaju Lacio i Milan.