U Vinogradima rastu samo djevojčice

Trebinjsko naselje Vinogradi nije najveće u gradu, ali je, zasigurno, najlepše, jer u dve ulice žive samo djevojčice i djevojke.

Republika Srpska 01.02.2017 | 22:41
U Vinogradima rastu samo djevojčice
Na samom ulazu u ovo naselje u jednoj kući je pet djevojčica, a i u kućama pored sve same pripadnice ljepšeg pola. To, možda, ne bi bilo ni neobično da i u ulici iznad nije slična situacija, pa dolaskom u ovo naselje ulazite u mali svijet ženskih tajni.

U Vinogradima se smjenjuju ženska imena Teona, Sara, Ana Marija, Ksenija, Ema, Ana, Georgina, Natalija, Anastasija, Irina.

Baka male Teone, gdje u porodičnoj kući živi Teonina sestra i još tri sestre od strica, kaže da joj nikada nije dosadno sa unučicama i unukama, jer najstarija ima osamnaest godina, a najmlađa svega osam mjeseci.

"Uz njih uvijek moraš biti mlad i lijep", kaže kroz šalu zadovoljna baka.

Teona, Ana Marija, Sara i druge devojčice imaju svoj mali ženski svijet pun najljepših tajni. Ponekad se posvađaju i naljute, brzo se pomire i nikada im nije dosadno, a u glas kažu da ne bi volele da im se u društvo umešaju dečaci.

U njihovim igrama nezaobilazne su „Vinksice“, pa i figure društvne igre „Ne ljuti se čoveče“ su u njihovom znaku, a one mlađe vole i „princeze Elzu i Anu“. Ne samo da su im „dobre drugarice“, nego sa ponosom pokazuju i haljinice sa likovima ovih popularnih animiranih junakinja.

"Sara se nekada igra 'kakavaca' i 'sladoleda', a Teona voli 'Vinksice'“, objašnjava Ana Marija.

Pored modernih, ni ove djevojčice ne mogu bez igara kojom su se zabavljale i starije generacije, a biti u ulozi prodavca je nezaobilazna zabava.

"Igramo se i prodavnice. Prodajemo voće, imamo kasicu. Spremamo i predstave", kaže Sara, najstarija među djevojčicama koje smo zatekli ispred kuće.

U njihovom dvorištu su pas i konj, pa djevojčice dosta vremena provode sa svojim kućnim ljubimcima.

"Volimo se igrati puše sa cukom, a pravimo i piknik", objašnjavaju razdragano djevojčice.

Sara ne krije da se i u školi više druži sa djevojčicama nego sa dječacima. Na pitanje da li bi voljele da se njihova ulica zove ulicom djevojčica potvrdno klimaju glavom.

Na pitanje da li žele da im u komšiluk dosele dječaci jednoglasno su rekle: „Neeee!“

(EuroBlic)
(Foto: Dubravka Čolović / RAS Srbija)

Komentari / 0

Ostavite komentar