LŠ: Partizan ispustio pobjedu u Hanoveru!

Vaterpolisi Partizana remizirali su sa Hanoverom 12:12 (4:3, 3:0, 3:4, 2:5) i osvojili prvi bod u Ligi šampiona ove sezone. Sramota za vaterpolo! Zar ovako da se krade sedmostruki prvak Evrope? Partizanovom vrtiću oteta prva pobeda u Ligi šampiona! Crno-beli bili na pragu iznenađenja, ali nisu mogli protiv ljudi koji odlučuju van bazena!

Ostali sportovi 21.12.2016 | 21:30
Bolji u bazenu, ali nemoćni pred silnicima koji odlučuju van njega. Vaterpolisti Partizana se slomljenog srca i sa gorčinom u ustima vraćaju sa gostovanja Hanoveru posle trećeg kola Lige šampiona. Partizanov vrtić sastavljen od momaka koji u proseku imaju 19 godina je bio na pragu pobede nad Hanoverom. Prve u ovoj sezoni elitnog takmičenja. Ali morali su da se zadovolje bodom. Konačnih 12:12 je rezultat sramotnog suđenja u korist domaćina u drugom poluvremenu kada crno-belima nije bilo dozvoljeno da pobede.

Ima tu i do neiskustva. Tri četvrtine su Partizanovi klinci držali čas vaterpola znatno iskusnijem i po imenima jačem timu Hanovera. Vodili su 12:7 u četvrtoj četvrtini, ali su potom primili pet golova i ostali bez zaslužene pobede. Ako je neiskustvo nešto sa čim moraju da žive, da uče i da se bore, mladi izabranici Zorana Milenkovića svakako ne bi trebalo da pored rivala u bazenu igraju i protiv delilaca (ne)pravde pored bazena. Jer upravo ti ljudi su odigrali ključnu ulog za konačan ishod…

U moćnom stilu i mimo svih prognoza i očekivanja, vaterpolisti Partizana su blistali u tri i po četvrtine!

Crno-beli su propustili šansu da osvoje sva tri u Nemačkoj, jer su ispustili pet golova prednosti na šest minuta pre kraja (12:7).

Petostruki strelac za srpskog šampiona bio je Ognjen Stojanović, tri je dao Đorđe Lazić, dva Nikola Jakšić, a po jedan Radomir Drašović i Filip Radojević. Najefikasniji za Hanover bio je Aleksandar Radović.

U sledećem kolu Partizan dočekuje ekipu dubrovačkog Juga.

Od početka su crno-beli preuzeli inicjativu, poveli sa 1:0 golom Stojanovića u četvrtom minutu. Domaći su relativno brzo preokrenuli na 2:1.

Međutim, ubrzo je na scenu stupio Ognjen Stojanović. Postigao je gol za 2:2. U poslednjih minut i po Partizan je dobio prva dva igrača više, koje su u golove pretvorili kapiten Jakšić i Stojanović.

Mađar Estranji je pogotkom devet skeundi pre prvog odmora vratio nemački klub u igru, smanjivši na 4:3.

U drugoj četvrtini odbrana crno-belih je odlično funkcionisala, a u napadu je sve bilo u znaku Ognjena Stojanovića, koji je danas pet puta zatresao mrežu.

Tri puta je golovima sa distance savladao golmana nemačke reprezentacije Rodžera Konga. Na poluvremenu Partizan je tako vodio sa 7:3. Imali su crno-beli još šansi, ali uglavnom zbog brzopletosti nisu ih sve iskoristili.

U prve tri četvrtine kod crno-belih je kao i u finalu Kupa, protiv Crvene zvezde, odlično funkcionisala odbrana sa igračem manje. U prva 24 minuta Hanover je imao devet prilika sa igračem više iz kojih je dao samo tri gola.

Prvi put sa pet razlike Partizan je poveo sredinom treće deonice, kad je Lazić crno-bele odveo na 10:5. Početkom poslednje četvrtine Beograđani su ponovo imali +5 (12:7).

Onda je do izražaja došao umor od serije napornih mečeva. To su domaći, koji su dobili vetar u leđa mnogim diskutabilnim sudijskim odlukama, uspeli da iskoriste.

Topili su prednost Partizana, a na 56 sekundi pre kraja Brguljan je izjednačio na 12:12. U poslednjoj akciji u utakmici, Hanover je osam sekundi pre kraja dobio još jednog igrača više.

Isključen je Stojanović, ali crno-beli su uspeli da se odbrane, nisu dozvolili rivalu da uputi šut ka golu i meč je završen bez pobednika.

Ni u ovom meču Partizan nije mogao da računa na sve igrače. Za utakmicu zbog povreda ili bolesti nisu bili spremni Repanović, Lukić i Toholj, a izostao je i Tanasković.

Za crno-bele prvi put ove sezone zaigrao je Marko Bolović, vaterpolista sa srpskim državljanstvom, koji je odrastao u Nemačkoj i na Banjicu stigao baš iz Hanovera.

Kome je u interesu da ovako plajčka sedmostrukog prvaka Evrope protiv nemačkog kluba koji nije broj jedan čak ni u svojoj zemlji, zaista nije jasno…

Milenković: Zaslužili smo pobedu

"Čestitam dečacima iz ekipe Partizana na sjajnoj igri. Kažem dečacima, deci, jer oni su u proseku stari 19 godina. Za mene su oni pobedili u ovoj utakmici. Odigrali su odlično, protiv mnogo jače i iskusnije ekipe, kojoj takođe čestitam na pruženoj partiji. Partizan je zaslužio pobedu, ali ova utakmica je pokazala da ljudi iz vrha svetskog i evropskog vaterpola treba da razmisle u kom pravcu ovaj sport ide", istakao je trener Zoran Milenković koji je naglasio i loše suđenje.

Liga šampiona, treće kolo:

Hanover – Partizan Raiffeisen 12:12 (3:4, 0:3, 4:3, 5:2)
Bazen u Hanoveru. Gledalaca: 400. Sudije: Konstantinidis (Grčka) i Laginja (Slovenija). Igrač više: Hanover 12 (5), Partizan 9 (5). Peterci: Hanover 1 (1).

Hanover: Kong, Ćorušić 2, Bukovski 1, Ban, Da. Brguljan 3, Radović 4, Jokić, Vinkelhorst, Sekulić, Estranji 2, Tkač, Pikert, Sučić. Trener: Sehafer.

Partizan: Dobožanov, Kasum, Bolović, Japundžić, Lazić 3, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 2, Radojević 1, Stojanović 5, M. Janković, Belopavlović. Trener: Milenković.

Izvor: B92/mozzartsport