Čempionšip: Brajton preleteo Svrake na vrhu!

Jokan srušio fenjeraša, Aston Vila bacila peškir! Fantastični Galebovi nastavili sjajnu seriju pobeda u Blekburnu - 3:2.

Fudbal 13.12.2016 | 23:40
Promena na vrhu Čempionšipa! Makar na 24 sata, ali je Brajton zasluženo preskočio večeras Njukasl i zaposeo čelo drugoligaškog ranga u Engleskoj. Sjajna ekipa Krisa Hjutonaigra jedan od najlepših fudbala, a večeras je tako lako porazila nekadašnjeg šampiona Blekburn sa 3:2 i potvrdila da je u sjajnoj formi - ne zna za poraz već 13 utakmica u nizu.

Trijumf na Ivud Parku omogućili su im defanzivac Dafi i vezistaStivens, a kada je domaćin kod 1:2 ostao sa igračem manje u finišu bilo je jasno da će najbolji strelac Galebova Glen Marisvojim 13. pogotkom u sezoni staviti tačku na sjajnu partiju Brajtona koji ima dva boda više od Njukasla uz meč manje.

Pobedi se večeras radovao i Fulam, našeg stručnjaka Slaviše Jokanovića, koji je na svom terenu uspeo da porazi najlošiji tim u Čempionšipu fenjeraša Roteram sa 2:1. Gosti su poveli rano, već posle 19 minuta golom Njuela, ali su u nastavku najpre Johansen u finišu prvog, a zatim i Ajte u drugom delu golovima kreirali preokret i doneli osmu pobedu Kotidžersima kojom su ostali na devetoj poziciji sa dva boda manje od timova koji zauzimaju mesto koje vodi u plej-of.

U jednom od derbija večeri Lids je porazio trećeplasirani Reding sa 2:0 i prišao mu na dva boda. Pobeda Vajtsa dobro je došla Hadersfildu koji je golom u finišu pobedio Barton sa 1:0 i zauzeo četvrto mesto. Tako se stvorio krug za plasman u plej-of u kojem se nalaze Reding (37), Hadersfild (36), Lids (35), kao i Šefild Venzdej i Birmingem koji imaju po 34 boda i bore se za šesto mesto.

Za plasman u plej-of boriće se i Norič, koji je pokazao večeras da ne odustaje od Premijer lige posle serije kikseva, pobedom u malom derbiju nad Aston Vilom (1:0). Deluje da ekipa Stiva Brusa posustaje posle dobrog starta pod novim menadžerom pa će Premijer liga još malo sačekati na povratak ekipe sa Vila Parka. Večerašnji trijumf Kanarincima omogućio je Portugalac Nelson Oliveira koji je majstorski matirao golmana gostiju Golinija u 62. minutu.