Preokret Bornmuta nad Liverpulom od 1:3 na 4:3 uglavnom je bio u centru pažnje fudbalske javnosti u nedelju, ali još veću senzaciju napravio je Vimbldon.

Fudbal 05.12.2016 | 12:30
Engleski niželigaš je u drugoj rundi FA Kupa savladao Kurzon Ašton sa 4:3, iako je gubio 3:0 do 80. minuta!

Adam Morgan je het-trikom u prvih sat vremena igre naizgled rešio meč, ali je u poslednjih deset minuta, uz nadoknadu vremena, usledio gostujući stampedo sa tri gola u tri minuta.

Seriju je u 80. otvorio Tom Eliot, nakon čega je gllman Kurzona Hakan Bartonastigli pomogao Dominiku Polionu i Tajronu Barnetu da tresu mrežu u 81. i 82.

Veličanstven preokret i verovatno pobedu godine doneo je drugim golom Eliot u četvrtom minutu sudijske nadoknade.