PL BiH: Pobjeda Zrinjskog za kraj jeseni, u Vitezu!

Aktuelni šampion i lider na tabeli Zrinjski minimalnom pobjedom protiv Viteza završio takmičenje u 2016. godini.

Fudbal 02.12.2016 | 18:00
Jedan gol koji je postigao Toni Jović bio je dovoljan Zrinjskom za pobjedu 1:0 u prvom kolu 18. kola PLBIH.

Ekipa Vinka Marinovića protivnika je slomila u 70. minutu kada je Jović poslije asistencije Mešanovića zatresao protivničku mrežu.

Imao je Zrinjski u prvom poluvremenu nekoliko dobrih prilika, a najbolje su propustili Bilbija i Kapetan.

Na drugoj strani, mogao je i Vitez do vođstva u nastavku, ali je Dedić u stopostotnoj šansi šutirao preko gola.

Ovom pobjedom Zrinjski je završio polusezonu na prvom mjestu sa osvojenih 38 bodova, dok je Vitez deveti sa 20 bodova.