FRA: Monako razbio Marselj!

Fudbaleri Monaka nastavili su sa ubedljivim partijama u Ligi 1, pobedom od 4:0 nad Olimpikom iz Marseja.

Fudbal 26.11.2016 | 23:45
Monako je ponovo bio veoma efikasan, a u prvoj utakmici subotnjeg programa 14. kola, sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu.

Bošilja je u 23. minutu doneo prednost ’Kneževima’, da bi Žermen sa dva pogotka obezbedio lagano drugo poluvreme.

Konačan rezultat postavio je Kariljo u prvom minutu nadoknate, potvrdivši prvo mesto Monaka na tabeli – izabranici Leonarda Žardima imaju 32 boda, isto koliko i Nica sa mečom manje, dok je Marsej pao na 13. poziciju sa 17 poena.

Čak šest golova viđeno je u Mecu – Lorijen je vodio 3:1, ali je zlatna izmena Vion doneo remi domaćinu. On je ušao u 75. minutu u igru, već u prvom napadu postigao gol, da bi samo tri minuta pogodio za konačnih 3:3.

Slično se desilo u Bordou, gde je Dižon vodio do 88. minuta, ali je na scenu stupio Kamano, koji je u 88. i 93. minutu pogađao mrežu gostiju za veliko slavlje ’Žirondinaca’.

Zanimljivo je da su sve ostale utakmice završene nerešenim rezultatom – Kaen je izvukao bod u finišu protiv Lorijena (1:1), dok su dueli Monpelje – Nansi i Nant – Lil završene bez golova.