BEL - Četiri komada: Jele Fosen uništio Mehelen!

Golčina Sivićevog izuma, Veselinović promašio penal! Klub Briž ubedljiv u prvoj utakmici 16. kola belgijskog prvenstva.

Fudbal 26.11.2016 | 08:30
U Evropi nema šta da traži. Ispao je iz Lige šampiona, ostao bez šansi da se domogne Lige Erope, ali zato u prvenstvu Belgije Klub Briž nije rekao poslednju reč. Zvanični prvak i te kako ima kvaliteta da odbrani titulu, što se možda i najbolje videlo u premijernom meču 16. kola, u kome je na stadion Žan Brajdel stradao Mehelen.

Bilo je čak 6:1, uz fenomenalnu partiju Jelea Vosena. Iskusni napadač je bio doslovce neuhvatljiv, postigao je čak četiri gola i sam kreirao pobedu favorita koja ga bar privremeno lansira na drugo mestu tabele PRO lige.

Da sve bude zanimljivije, Vosen je u dosadašnjem toku šampionata dao ukupno pet golova, a samo za 90 minuta još četiri. Uz tako raspucanog nekadašnjeg špica Genka, Midlzbroa i Barnlija domaćinu nije bilo teško da stigne do pete pobede u minulih šest utakmica na svom terenu.

Osim Vosena vredi istaći golmana Ludovika Butela, u 59. minutu, pri rezultatu 3:1, odbranio je jedanaesterac srpskom napadaču Daliboru Veselinoviću. Jedini gol za Mehelen delo je drugog Srbina, Aleksandra Bjelice, desnog beka koga je selektor mlade reprezentacije Tomislav Sivić u septembru pronašao i promovisao u jednod od aduta Orlića pred predstojeće Prvenstvo Evrope u Češkoj. Veoma lep gol desnog beka Mehelena.

Treći srpski internacionalac, Uroš Vitas, odigrao je 90 minuta na poziciji štopera za gostujući sastav.